Święta tuż. Czas upominków. Więc i ode mnie coś dla miłośników pocztówek. Tak uczciwie rzecz biorąc to tylko prezent przekazuję. Właściwymi upominkodawcami są Panowie Marcin Mikiel i Grzegorz Nawrocki. Czyli pozornie wszystko już jasne. Nowa pocztówka z kapitalnej serii przedstawiającej okręty Polskiej Marynarki Wojennej. Ale jednak jest też wielka niespodzianka.

Otóż tym razem ukazały się aż trzy kartki! Tym samym seria liczy już 9 sztuk i jest najdłuższa w historii polskich pocztówek przedstawiających jednostki spod znaku Marsa. Oczywiście chodzi o reprodukcje malarskie, a nie o „zdjęciówki”.

W dodatku z najlepszego źródła wiem na pewno, że to nie koniec. Będą kolejne pocztówki! Na wszelki wypadek przypominam, że najdłuższa w marynistyczna seria w naszej historii ukazała się w drugiej połowie lat 60. I było to 20 (jeśli liczyć wydanego w tym samym czasie Batorego, to nawet 21) pocztówek przedstawiających ówczesne statki PLO w autorstwa mistrza Adama Werki.

Wiem, że Panów Mikiela i Nawrockiego nie interesują rekordy, ale z drugiej strony jaka to frajda byłaby dla kolekcjonerów i w ogóle marynistów.

A oto trzy nowinki (niemal) prosto z drukarni. Zapewniam, że w oryginale wyglądają jeszcze lepiej niż po przeskanowaniu.

Na deser dodam jeszcze, że w najbliższym czasie zaprezentuję kolejną pocztówkową niespodziankę znakomitego duetu M. i G. spoza serii tym razem. To będzie prawdziwy biały kruk! Wiem co mówię (piszę).

Wszystkim zaglądającym na ten blog życzę oczywiście zdrowych, szczęśliwych i dłuuugich świąt Bożego Narodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*