Zakupy bez wysiadania z auta. Pierwszy taki punkt w Polsce jest w Gliwicach

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , ,

Sieć Tesco uruchomiła właśnie w swoim sklepie w Gliwicach pierwszy w Polsce samodzielny punkt znanej już usługi „Zamów i odbierz”, wyposażony w mini-magazyn, chłodnię i mroźnię. Zakupy zamówione przez internet można samodzielnie odebrać z tego punktu nie wysiadając z samochodu.

zamowiodbierz

zamowodbierz4

 

Takie rozwiązanie zapowiadał już w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach w maju 2013 r. prezes Tesco Ryszard Tomaszewski, mówiąc, że taka jest przyszłość hipermarketów: pozostawanie frontem do klienta. A klientowi już nie chce się godzinami chodzić po wielkich sklepach. On chce, owszem, mieć wielki wybór produktów, ale bez konieczności spędzania na zakupach i w staniu w kolejce do kasy połowy dnia (jak wynika z badań Tesco, na jedną wizytę w hipermarkecie w 2012 roku poświęcaliśmy średnio 58 minut). Teraz może sobie zamówić wybrane produkty przez internet, podjechać pod wybrany sklep, gdzie torby z zakupami zostaną załadowane bezpośrednio do bagażnika samochodu.

zamowodbierz3

zamowodbierz2

Teraz sieć Tesco uruchomiła pierwszy w Polsce punkt stacjonarny znanej już usługi „Zamów i odbierz” w sklepie Tesco Extra w Gliwicach-Łabędach.
Nowy pomysł Tesco jest połączeniem zakupów internetowych i rozwiązań znanych dotąd z… samochodowych restauracji typu „drive thru”.

Materiał wideo o usłudze Zamów i odbierz

Sama usługa „Zamów i Odbierz” działa już w 22 hipermarketach Tesco w Polsce. Zamawiając produkty drogą internetową na stronie tesco.pl/ezakupy (wyznaczamy wtedy też dogodną dla nas godzinę odbioru towaru), musimy je jednak odebrać w punkcie obsługi klienta, bądź na wyznaczonych miejscach parkingowych przy sklepie, co wiąże się z koniecznością wysiadania z samochodu. W Gliwicach auta nie trzeba opuszczać… W dodatku ceny produktów zamawianych drogą internetową są takie same jak w sklepie, a za skompletowanie zakupów płacimy… 48 groszy (dokładnie). W Gliwicach Łabędach wybudowano przy sklepie Tesco samodzielny budynek z zadaszeniem przeznaczony dla klientów odbierających zakupy.

 

Komentarze (2):

  1. Profrost

    W Bydgoszczy również się znajduje taki punkt, jednak nie miałem okazji korzystać. Trochę mam obawy a trochę jestem zwolennikiem tradycyjnych zakupów podczas których można dotknąć każdy kupowany produkt. Ale inicjatywa ciekawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*