O tym, że życie przerasta kabaret nikogo nie trzeba przekonywać. To jednak, co oglądamy w ostatnich tygodniach w polskiej piłce, z pewnością nie śniło się nawet Monty Pythonom.
Mistrz Polski przechodzi do  historii europejskiej piłki nie potrafiąc zliczyć do trzech, wicemistrz przegrywa z grupą islandzkich studentów, a trzeci zespół na mecie minionego sezonu tuła się po sąsiadach, bo po pierwsze nie wyrosła mu trawa, a po drugie, gdyby nawet wyrosła, to zaszedł już tak daleko, że jego dobry na ligę stadion i tak nie jest już stadionem dla UEFA.Zresztą w samej ekstraklasie liderem jest klub bez prezesa i pieniędzy, z trenerem udającym, że trenerem nie jest, i rozgrywający swoje mecze dla garstki kibiców na placu niekończącej się budowy.
Na dodatek wszystko to podlane jest gęstym sosem teorii spiskowych, jakich nie powstydziłby się nawet Antoni Macierewicz oraz oświetlone racami i  ozdobione  nowym kibicowskim sportem, czyli wbieganiem na murawę bądź to na golasa, bądź to w  przebraniu za piłkarza, co śmieszy tylko osoby pozbawione wyobraźni, a kiedyś zamieni się z farsy w tragedię.
Patrząc na to wszystko z dystansu nie będzie przesadą stwierdzenie parafrazujące tenisowego klasyka Jerzego Jano-wicza – polska piłka leży w szopie … I będzie tam leżała zanim klubami nie zaczną rządzić profesjonaliści, a nie amatorzy wyznający prawo Kalego i wierzący, że zamiast regulaminów wystarczy znajomość z odpowiednio umocowanymi kumplami.

Komentarze (1):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*