Dobro śląskiej piłki… To wszystko przeze mnie!

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , , ,

Hejt. To słowo, które błyskawiczne wdarło się do  języka i stało się określeniem hobby pochłaniającego czas i energię wielu naszych rodaków. Jeśli ktoś szczęśliwie nie wie o co chodzi, sprecyzuję, że hejt to wpisy na forach inter-netowych, a dokładniej takie, których anonimowi autorzy obrażają i lżą osoby zwracające na siebie ich uwagę.

Dziennikarze to grupa – ze względu na swoją internetową aktywność – szczególnie często brana przez hejterów na  celownik. Zazwyczaj ataki kwitujemy śmiechem i podsumowujemy ziewnięciem, ale czasami zdarzają się perełki, nad  którymi warto się pochylić. Tak jak chociażby w miniony piątek, gdy pod moją relacją z meczu Ruchu z Piastem oprócz tradycyjnego przypisywania mi klubowych sympatii i antypatii oraz sugerowania po której stronie Brynicy przyszedłem na  świat, pojawił się wpis żądający zwolnienia mnie z pracy dla… dobra śląskiej piłki.

Nie będę ukrywał, że się wzruszyłem. Przez blisko ćwierćwiecze pisania o futbolu nie zdawałem sobie sprawę, że to przeze mnie piłkarzy w 70 minucie łapią skurcze, że to moja wina, gdy z pięciu metrów nie trafiają w bramkę, a także gdy przewracają się o własne nogi. Uwierzcie mi, warto było dożyć tej chwili.

Dziękuję ci więc, anonimowy hejterze. I obiecuję, że dopóki prądu w laptopie starczy, będę tę gigantyczną odpowiedzialność dźwigał ze sobą na  każdy ligowy mecz.

Komentarze (4):

 1. Avatar
  Hejter Musioła (WG. MUSIOŁA)

  No,to proponuje pan bruderszaft zwracając się do mnie pieszczotliwie:” Dziękuję ci więc, anonimowy hejterze.”
  Wiesz Rafale-propozycję przyjmuję,bo tak chyba lepiej wymieniać myśli,chociaż nie ma w tym mego entuzjazmu.

  Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści.

  Nie Rafale,aż tak wysoko cię nie cenię,by wykazywać do twej osoby aż tak żarliwe uczucia.

  Jesteś dziennikarzem jak wielu w Polsce,którzy niestety nie umieją utrzymać na wodzy swych sympatii,lub antypatii relacjonując wydarzenia sportowe.
  To wielka przywara sprawozdawcy,gdy funkcjonuje w świecie większym niż jego klub pewne wydarzenia.Bo gdybyś to robił tylko na lokalnym rynku,twego ukochanego klubu ,nie miałbym pretensji.

  Ale twe relacje ukazują się w gazecie śląskiej,gdzie sympatie kibiców są podzielone .Każdy kibicuje swemu.Ale to są kibice,nie dziennikarze!

  Pewnie,że piątkowy mecz nie był arcydziełem piłkarskiego kunsztu,był jednak twardą walką bardzo mocno zmienionych z konieczności drużyn w warunkach atmosferycznych daleko odbiegających od normalnych,przeto i zmęczenie niezbyt wytrenowanych zawodników musiało się pokazać.

  Być może nie jestem obiektywny,ale ja dałbym w mej relacji meczowej tym tak zmienionym drużynom iskierkę nadziei,że będzie lepiej.
  Ale ty w komitywie z warszawskimi komentatorami próbujesz szydzić z tych drużyn.
  A one nie dysponują takimi finansami jak Legia.

  Dlatego nie wycofuję się z mej oceny napisanej w piątek.
  Dobro drużyn śląskich jest dla mnie ważne,jako Ślązaka.Obojętnie,czy to Górnik,Piast,Podbeskidzie,czy mój ukochany Ruch.

  Kończąc tą odpowiedź dodam,że jeśli chcesz mogę stać się całkiem nieanonimowy.
  Mogę ci podać nawet nr.kołnierzyka.

  Pozdrawiam ,życząc więcej obiektywizmu i trochę miłości do drużyn śląskich,jeśli piszesz już w śląskiej gazecie.

 2. Avatar
  Hejter Musioła (WG. MUSIOŁA)

  Myślę,że drugi raz z rzędu Musioł nie odważy się nie dać odpowiedzi,,a raczej nie opublikować wpisu,bo wówczas potwierdzi swą ułomność.
  Ułomność kiepskiego moderatora.
  Tak,ten typ,a raczej sposób dyskusji,że ja,nie wy odpowiada panu.
  Smutne,niedemokratyczne i…bardzo,bardzo fatalne.

  No cóż-taki mamy klimat!

 3. Avatar
  Hejter Musioła (WG. MUSIOŁA)

  Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

  Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
  No,PANIE REDAKTORZE-ma pan jeszcze inny sposób absorbowania czytelników!

  POWODZENIA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*