Ile punktów ma Górnik? Odpowiedzi są… dwie

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , , , ,

Jako pierwszy poruszył tę kwestię Paweł Mogielnicki na swoim twitterowym koncie. Początkowo została potraktowana jako ciekawostka, ale w miarę rozwoju dyskusji okazało się, że sprawa jest znacznie poważniejsza niż sądzono.

Chodzi mianowicie o ujemne punkty, którymi ukarano przed sezonem Górnika Zabrze i Wisłę Kraków. Przypomnijmy, że oba klubu startowały z pułapu -1, co było karą za niewywiązywanie się z zobowiązań finansowych wobec podmiotów licencyjnych. I do tego momentu wszystko jest jasne – zespoły spotkały się już w pierwszej kolejce i dzięki remisowi wyze-rowały swój stan posiadania.

Teraz okazuje się, że to bomba z opóźnionym zapłonem. Regulamin rozgrywek mówi bowiem, że po 30 kolejkach dojdzie do podziału zdobytych punktów. Zdobytych, a nie widniejących w tabeli. I tu właśnie pojawia się nie lada pasztet. Bo na boisku Górnik wywalczył ich 19, a Wisła 24. Tymczasem w tabeli zobaczycie 18 i 23.
Która liczba powinna więc zostać podzielona po sezonie zasadniczym? Trzymając się regulaminu wydaje się, że… ta pierwsza, czyli „zdobyta”. W takim jednak przypadku kara okazałaby się jedynie fikcją. Pikanterii dodaje fakt, że właśnie ten jeden punkt może mieć decydujące znaczenie – dla Wisły w walce o ósemkę, dla Górnika w rozpaczliwych staraniach o utrzymanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*