Dubeltowa klęska Ruchu: winny prezes i kibice!

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , , ,

Bez względu na to, jak zakończy się bałagan związany z wyrokiem Trybunału Arbitrażowego, jedno nie ulega dla mnie wątpliwości: Dariusz Smagorowicz powinien złożyć dymisję z funkcji prezesa Ruchu Chorzów. Bo to właśnie on jest autorem dubeltowej klęski Niebieskich: ekonomicznej i sportowej.
Autorska polityka finansowa prowadzona przez Sma-gorowicza doprowadziła Ruch do ruiny, a jego pomysł na uratowanie klubu polega na tym, że każdy mieszkaniec Chorzowa powinien mu pożyczyć ponad 150 zł. Podobnie śmiałych poczynań szef klubu z Cichej w swojej karierze miał bez liku, więc niespecjalnie zaskoczyłaby mnie np. informacja, że próbował także pożyczyć, np. od Termaliki, … ligowy punkt.
Bo także obecna sytuacja sportowa Niebieskich to efekt działalności ich prezesa. Waldemar Fornalik i jego piłkarze zdobyli przecież liczbę punktów wystarczającą do gry w grupie mistrzowskiej, ale jeden z nich został im zabrany, ponieważ klub nie wywiązywał się ze zobowiązań. Co więcej, prezes Smagorowicz w momencie ogłoszenia tej decyzji rozbrajająco przyznał, że się jej… spodziewał. Nie spodziewał się za to, że można złożyć odwołanie do Trybunału, z czego tak skwapliwie skorzystała Lechia.
P.S. Warto zwrócić uwagę, że swoje trzy grosze do sytuacji Ruchu dołożyli jego kibole. To właśnie kary za oprawy zadecydowały o tym, że w tabeli fair play wyżej było Podbeskidzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*