Jeśli macie jakąś sprawę do ministra zdrowia, to – takie mam przeczucie – musicie się z nią pospieszyć. W najbliższym czasie można się bowiem spodziewać wyjazdu Konstantego Radziwiłła oraz kilku jego najważniejszych urzędników do Norwegii.

Skąd taki wniosek, zapytacie? Wystarczy nieco pomyśleć. Otóż jeśli minister spraw zagranicznych rzucił się przez Kanał, by zaprowadzać porządek w krzywdzącej naszych rodaków Wielkiej Brytaniii, to tym bardziej jego kolega powinien wyruszyć do Skandynawii, gdzie proceder oszukiwania jednej z naszych najwybitniejszych sportsmenek trwa już od lat. Tym bardziej że pojawiły się nowe okoliczności, które usprawiedliwiałyby taką interwencję najwyższego szczebla.

Mowa oczywiście o zażywaniu leków na astmę przez norweskie biegaczki, które dzięki temu nie raz i nie dwa pokazywały plecy Justynie Kowalczyk. Królowa Śniegu z Kasiny Wielkiej wielokrotnie już biła na alarm i publicznie słusznie kpiła z chorowitych mistrzyń. Wreszcie jednak kropla wydrążyła skałę. Pomogła w tym afera dopingowa rosyjskich olimpijczyków, bo huk i fetor, jaki się w związku z nią podniósł, przebudził także tkwiącą w głębokim zimowym śnie światową federację narciarską. Ofiarą alarmu padł najpierw Martin Sundby, któremu zabrano Kryształową Kulę, a teraz panika wdarła się w szeregi jego koleżanek: znienacka Therese Johaug przyznała, że astmy nie ma, ale leki brała. Co prawda dorzuciła, że nie widzi w tym nic złego, ale nikt inny nie podziela tej opinii.

Dlatego właśnie minister zdrowia powinien natychmiast wyruszyć za Bałtyk, by na miejscu uporządkować sprawy i przywieźć pannie Justynie worek należnych jej medali, będących w czasowym posiadaniu norweskich pacjentek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*