Zimno wszędzie, pusto wszędzie… Jaki jest sens grania w grudniu?!

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , , , , ,

1503 widzów na meczu Górnika Łęczna z Termaliką. 2914 osób chciało obejrzeć na żywo niezwykle ważne spotkanie Wisły Płock z Ruchem Chorzów. 4486 przyszło na starcie bijącej się o ósemkę Pogoni Szczecin z jej bezpośrednim rywalem Zagłębiem Lubin. 4058 podziwiało w Gdyni powrót Jagiellonii na fotel lidera. 8.219 siedziało na krzesełkach, gdy po murawie biegali mistrzowie i wicemistrzowie Polski. Statystykę ogólną co prawda uratowały derby Krakowa, ale diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Kibicom naprawdę trudno się dziwić. Oglądanie piłkarzy w grudniu daje całkiem solidną gwarancję złapania przeziębienia, a zabranie na taki mecz dziecka graniczy z brakiem odpowiedzialności. Organizatorzy rozgrywek od wielu lat tłumaczą, że innego kalendarza nie da się ułożyć, bo letnia przerwa i tak już została skrócona do minimum. Jest jednak jeden sposób pozwalający zachować i całą owcę, i sytego wilka. To zmniejszenie ligi do dziesięciu zespołów, pozwalające na skoncentrowanie rozrzedzonej obecnie jakości i wyeliminowanie ośrodków, w których elita to za wysokie progi sportowo i/albo organizacyjnie.

Warto bowiem pamiętać, że ta zabawa na całym świecie opiera się na sponsorach i – przede wszystkim – telewizji. A przecież sygnał alarmowy dla ligi dzwonił już po poprzednim sezonie, gdy w raporcie „Ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2016” wnikliwi czytelnicy znaleźli niespodziewaną informację o spadku oglądalności rozgrywek w TV. Usprawiedliwiano to co prawda rosnącą skalą nielegalnych transmisji, ale patrząc na weekendową frekwencję na trybunach, problem wydaje się znacznie poważniejszy i wymagający drastycznych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*