Patryk Vega: Ws. Blidy jest kilkadziesiąt faktów, które budzą wątpliwości

Kategorie: Bez kategorii

W kinach możemy oglądać nowy film Patryka Vegi „Służby specjalne”. A w nim m.in. wątek śmierci posłanki, która ginie podczas zatrzymania przez ABW. Bohaterka przypomina posłankę Barbarę Blidę. Kiedy z nim rozmawiam, zastrzega, że podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe. Ta informacja zresztą pojawia się w napisach końcowych. Co reżyser myśli o sprawie Blidy?

vega

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że śledztwo ws. śmierci posłanki Blidy zostanie wznowione. To pana dziwi?
Badanie OBOP-u wykazało, że ponad połowa społeczeństwa nie kupuje wersji z samobójstwem Barbary Blidy przedstawianej w mediach. Gdyby ABW zależało na wizerunku, działałaby na rzecz wyjaśnienia tej sprawy. W tej tragedii było tyle krętactw, że trudno wierzyć w jej wyjaśnienie po latach. Wyrok uniewinniający oficera ABW wskazuje raczej na to, że zostanie ona ostatecznie zamieciona pod dywan. Z perspektywy czasu wiadomo już, że Barbara Blida byłaby uniewinniona w kwestii zarzutów, które chciano jej postawić. Dlatego, chcąc wyjaśnić tę sprawę do końca, przed sądem należałoby także postawić Zbigniewa Ziobro, który na polecenie Jarosława Kaczyńskiego prześladował Barbarę Blidę, chcąc udowodnić istnienie „układu zamkniętego”.

Pan też nie wierzy w wersję, że posłanka popełniła samobójstwo?
Jest kilkadziesiąt faktów, które budzą wątpliwości. Najważniejsze z nich, to mataczenie w kwestii GSR – śladów prochu i osmoleń powstałych na dłoniach i odzieży po wystrzale. Oficer ABW, która poszła z panią Blidą do łazienki, zmieniła po całym zajściu kurtkę, uniemożliwiając identyfikację takich śladów. Co więcej, ona i pozostali oficerowie ABW umyli ręce. Niespójne i wewnętrznie sprzeczne są jej zeznania odnośnie od tego, gdzie przebywała w chwili wystrzału. Kuriozalne jest wreszcie to, że nie wpuszczono przez trzy i pół godziny policji na miejsce zdarzenia. Jak Pani sądzi, co oficerowie ABW robili tam w tym czasie?

Ma pan swoją teorię, kto tak naprawdę zawinił w przypadku śmierci posłanki Blidy?

Czytaj więcej w naszym tygodniku Śląsk Plus na stronie:
http://www.slaskplus.pl/artykul/3617957,patryk-vega-w-sprawie-smierci-poslanki-blidy-jest-kilkadziesiat-watpliwosci-zobacz-zwiastun,id,t.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*