Wielki Derby Ślōnska – zapowiydź

Kategorie: Bez kategorii

Stawki tych szpilōw bywały niyroz wiynksze, oprawa i cołko otoczka tyż bez godki bywała lepszo. Na dyć w sobota na Cichej butel bydzie robić yno 8300 kibicōw Niebieskich, a fani z Zabrzo bydōm musieli dziwać sie na te spotkani przed telewizorami. Jakby sie niy dziwać Wielki Derby Ślōnska bywały niy roz ,,wiynksze” i to niy zaś tak downo tymu.

Styknie spōmnieć szpil z 2008 roku, kej na Stadiōnie Ślōnskim zebrało sie 41 000 kibicōw, a fusbalistōw na murawa wykludzali Gerard Cieślik i Włodzimierz Lubański. Tako motywacjo pōmōgła szportowcōm zrychtować doprowdy piykne widowisko w jubileuszowych 90. Wielkich Derbach Ślōnska.

W nojbliższo sobota derby odbydōm sie po roz setny, ale o tako atmosfera jak 5 lot tymu bydzie biyda. Jednak jak chodzi o czysto szportowe widowisko, to wszyjsko je tak rychtyk w rynkach a raczyj nogach groczy.

Poza tym jak już tak porównujymy te szpile i godōmy o aspekcie szportowym wypado podziwać sie tyż na ekstraklasowo tabela. Gynał pod tym wzglyndym szpil z grudnia 2013 mo lepsze noty wstympne niż spōmniany z marca 2008. Obie ślōnski ekipy w tabeli stojōm teroski bez godki lepij. Górnik jes na drugim, a Ruch na ōsmym placu, przi czym 5 lot tymu byli odpowiednio na ōsmym i jedynostym.

Tym pozytywnym akcyntym chciołbych zaprosić wszyjskich po roz kolejny na ślōnsko relacjo live z Wielkich Derbōw. Emocji niy braknie. Sztartujymy jeszcze przed pōł 9 we wieczōr (20:30).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*