Piōnty roz za 3! Ruch ciōngnie jak przeciōng…

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , ,

Ruch wygrywo u sia z Widzewym 2:1. Jes to już ich piōnty szpil z rzyndu za 3 punkty, beztōż zaś umacniajōm sie na wiyrchu tabeli.

Synki z Chorzowa przeskoczyli już Górnik o 3 punkty [stan przed szpilym Górnik – Korona], a po postawie obu ekip w ostatnich kolejkach teroski to Ruch zdo sie mieć wiynksze szanse na 15. korōna majstra. Chocioż może sie okozać, że w obu przipadkach jes to durś niyosiōngalne w tym sezōnie.

Cuda w fusbalu tyż sie jednak trefiajōm. Na dyć na wartko szykowane zmiany trynerōw w trakcie sezōnu praje nigdy niy dowajōm od razu efektōw. Jednak w Ruchu po przijściu Jana Kociana drużyna spamiyntała sie w momyncie. Darymny sztart sezōnu w Chorzowie już downo zapōmniany. Od jesiynnego zwyciynstwa z… Widzewym Niebiescy spinajōm sie na wiyrch. Teroski klupiōm nawet do strefy pucharowej. Bele yno niy brakło im luftu w płucach na ,,finiszu”.

Ale jak to godoł Leo Beenhakker ,,step by step”. Tōż po leku jadymy z tym światym. W piōntkowe popołedni Ruch przimierzoł sie do nastympnych punktōw, tym razym w kamrackim spotkaniu z Widzewym. Faworytym gospodorze, bo dyć w tabeli byli lepsi o 22 punkty, a i Widzew niy wygroł jeszcze w tym sezōnie ani razu na wyjeździe.

W piyrszej połowie mioł czego żałować Jankowski. Grocz tyn mōg 2 razy wykludzić Niebieskich na 1:0. Już w 7 mnucie przegroł pojedenek oko w oko z tormanym gości, podobnie w 28 minucie bal po jego lobie niy pofurgnōł tam kaj mioł.

Hneda wyrynczōł go jednak kolega. Sytuacjo była jeszcze bardzij uproszczōno bo Starzyński biōł z wopna. Syndzia odgwizdoł elwra za niypotrzebny faul tormana na Kowalskim. W efekcie w 31 minucie mōmy 1:0 do Ruchu.

Do przerwy gospodorze yno kōntrolujōm sytuacjo, ale już chwila po zmianie strōn pokozujōm kto samek gro o co. W 50 minucie oglōndōmy piykno cyntra Jankowskigo, po kierej kepkōm do siatki bal kieruje Kuświk. 2:0!

Widzew niy bōł w stanie nic wyczarować, a Ruch niy szarpoł za fest beztōż szpil trocha ,,siednōł”. Łatwij goście mieli jednak od 71 minuty, bo po murawie tyrało już wtedy yno 10 niebieskich. Czerwōno kartka obejrzoł Kowalski.

Dziynki przewodze liczebnej Widzew w kōńcu poradziōł pokōnać Buchalika, a dokładnij zrobiōł to w 80 minucie po lekkim podbramkowym miszōngu Mateusz Cetnarski.

Jak niy liczyć próby wymuszynio elwra z 93 minuty przez Visnakovsa to wiela wiyncyj goście jednak już niy wymyślili. 3 punkty zostowajōm w Chorzowie, skuli czego Ruch zostanie po tej kolejce na podium. Ich kamraty z Łodzi ni majōm tak fajnie – ostatni plac i z biydōm 16 punktōw.

Ruch Chorzów – Widzew Łódź 2:1 (1:0)

Bramy: F. Starzyński (31. – 1:0 – elwer), G. Kuświk (50. – 2:0) – M. Cetnarski (80. – 2:1)

Czerwōno kartka: Kowalski (Ruch – 71 min.)

Ruch: Buchalik – Szyndrowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Kowalski, Surma, Jankowski, Starzyński, Zieńczuk (89. Włodyka) – Kuświk (77. Smektała).

Widzew: Wolański – Stępiński (77. Gela), Mroziński, Nowak, Kikut (46. A. Visnakovs) – Rybicki, Lafrance, Cetnarski, Kasprzak, Kaczmarek (64. Batrović) – E. Visnakovs

 

 

Komentarze (2):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*