Szlagrowy rekord i drugi plac Ruchu!

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , ,

Ruch wygrywo na wyjeździe z Wisłōm 1:0 po bramie Grzegorza Kuświka. Tak tyż za jednym szlagiym ustanawio rekord nojdługszej serii zwyciynstw w tym sezōnie (6 szpilōw) i ,,łyko” w tabeli swojigo rywala, bez co jes już teroski na drugim placu, chocioż mo tela samo punktōw co ,,Biała Gwiazda”.

Bez tyn weekend nojważniejszym stadiōnym na fusbalowej mapie Polski mioł być obiekt w Krokowie przi ul. Reymonta. Tamek to trefić sie miały dwie ekipy, kiere gōniōm sztyjc piyrszo w tabeli Legia. Ta na szczynści dō nich ostatnio zasłużynie straciyła punkty w słynnym już niydokōnczōnym szpilu z Jagōm. Beztōż w mōmyncie kaj w Warszawie dalij sprzōntajōm po niedzielnej haji rozfechtowany po ostatnich wygranych Ruch spotyko sie z drugōm w tabeli Wisłōm, do kierej traci gynał 3 punkty.

Gospodorze od poczōntku mieli lepsze posiadani bala, ale musieli czynsto dować pozōr na grożne kōtry Niebieskich. Dyć to goście zōnaczyli nojlepszo okazjo piyrszej czynści gry. W 40 min. Kuświk znod sie w sytuacji sōm na sōm. Tym razym jeszcze tormanowi sie udało, ale aktywny napastnik Ruch mioł mieć tego wieczōra jeszcze dużo wiyncyj do godki.

Już drugo połowa. Kibice Wisły jeszcze spōminajōm laga ich drużyny sprzed poru minut, a już za chwila skutecznij odpowiedzōm goście. Na lewym skrzidle bal dostowo Dziwniel i mōmyntalnie decydyje sie na cyntra. Bal furgnie pod bramka, kaj obrōna niy poradzi uwachować ,,niebieskigo snajpera”. Kuświk wyskakuje do kepki i kieruje bal gynał pod słupek. 1:0.

Szpil sie rozfechtowoł. W 73 min. zaś bōł blisko gola Kuświk. Na drodze stanōł jednak słupek. Coroz bardzij pilniło sie jednak Wiśle. W efekcie ciekawie zrobiyło sie po drugij strōnie. Nojwiynkszych hercklekotōw prziprawić trynerowi Kocianowi musiała okazja Stilicia. Jego kepka z fest bliskij odlygłości na szczynści niy zaskoczyła tormana Ruchu. Parada Michała Buchalika – doprowdy ,,miōd-malina”.

W kōńcōwce zamloło sie jak pierōn. Synki od Smudy niy przestowali szarpać i zaś to właśnie ulubiyniec ,,Franza”, Stilić mōg zostać bohatyrym. Tym razym wrazōł nawet bal do siatki. Fankowy jednak niy drzymoł i dobrze pokozoł spolōnego.

Bramy żodnej już ni ma tōż fest cynne punkty jadōm do Chorzowa. Wisła zaliczo piyrszo porażka w tym sezōnie i obie ekipy tracōm tera (przed szpilym Śląsk-Legia) 5 punktōw do lidera…

 

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

WISŁA: Michał Miśkiewicz, Dariusz Dudka, Michał Nalepa, Gordan Bunoza, Piotr Brożek, Łukasz Garguła, Ostoja Stjepanović (55′ Emmanuel Sarki), Michał Chrapek, Semir Stilić, Wilde-Donald Guerrier (81′ Michał Szewczyk), Paweł Brożek

RUCH: Michał Buchalik, Marek Szyndrowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel, Łukasz Surma, Filip Starzyński, Jakub Kowalski, Maciej Jankowski, Marek Zieńczuk, Grzegorz Kuświk

Komentarze (1):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*