Kōniec ,,niebieskij” serii. Ruch – Piast 0:2

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , ,

Kiedyś musieli sie potracić. Chocioż mało, kiery spodziwoł sie, że gynał tera. Ruch przegrywo na swoim placu z Piastym 0:2 i szpetnie kōńczy piykno serio 6 wygranych z rzyndu. Za to u Piastunkōw durś na opy. Sōm to ich piyrsze 3 punkty na wiosna.

Z poczōntku wiyncyj do godki mioł Ruch. Niż jednak synki z Chorzowa zdōnżyli to potwierdzi zaskoczyli ich goście. Właśnie w 16. minucie po roz piyrszy zawōniało niyspodziankōm. Dobro akcjo Piasta wykōńczōł Łukasz Hanzel. Szlag po zolu w długi rōg okozoł sie skuteczny i było 1:0.

Ruch niy poradziōł odpedzieć, a mōg nawet dostać jeszcze drugo brama przed przerwōm. Na szczynści dō nich Wilczek w dobrej sytuacji szczelōł Pōnbōczkowi w łokno…

Hneda po przerwie wynik 0:2 bōł już jednak faktym. Teroski to Hanzel podowo do Kędziory, a tyn gryfnie lobuje tormana. Nie zetrwało wiela, a Buchalik zaś wyciōngoł bal z siatki po szlagu Kędziery, ale tym razym ponoć bōł spolōny.

Ruch szukoł chocioż kōntaktu. To jednak doprowdy niy bōł ich wieczōr. Dobre okazje zawalili jeszcze Szyndrowski i Włodyka i było już forgot po ptokach.

Punkty jadōm za miedza do Gliwic. Ruch niy wykorzystuje szansy, kiero zōnaczyli im fusbaliści Legii i Wisły, kierzi po dramatycznym szpilu ostatecznie zrymisowali 2:2. Niebiescy majōm teroski tela samo punktōw co trzeci Lech. Piast dziynki zwyciynstwie sztyjc jes w grze o grupa mistrzowsko.

 

Ruch Chorzów – Piast Gliwice 0:2 (0:1)

Bramy: Łukasz Hanzel (16. min.), Wojciech Kędziora (49. min.)

Ruch: Michał Buchalik – Marek Szyndrowski (73. Kamil Włodyka), Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel – Jakub Kowalski (58. Jakub Smektała), Łukasz Surma, Maciej Jankowski, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk – Grzegorz Kuświk.

Piast: Jakub Szumski – Mateusz Matras, Jan Polak, Csaba Horvath, Krzysztof Król – Tomasz Podgórski (81. Kornel Osyra), Victor Nikiema, Kamil Wilczek (71. Matej Izvolt), Radosław Murawski, Łukasz Hanzel – Wojciech Kędziora (68. Ruben Jurado).

Komentarze (3):

    1. gbuchalik
      gbuchalik

      Moge byc i z ,,neca”. Juz tyz to pora osob wczesnij godalo. Trza to jeszcze skonsultowac z kim, bo u mie w codziynnej godce slyszy sie raczyj ,,siatka”…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*