Z nieba na zol. Rajza Grubiorzy tam a nazot…

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , ,

Po 33 min. zdało sie, że Grubiorze rozniesōm rywala. Niystety ta samo Jaga, kierej wcześnij klupli 3 bramy poradziyła jeszcze tego dnia ta strata odrobić. Trza jednak dodać: niy bez kōntrowersji.

Wiosna zaś Górnikowi za pierōna niy leży. Ostatni szpli wygrali ōni 3 grudnia łōńskigo roku. Pod wiela kludziōł ich sztab Nawałki wyglōndało to dobrze. Niyskorzij już rozmańcie… Na dyć jeszcze miesiōnc tymu wielki kōnsek zabrzańskich kibicōw śniōł o 15 tytule majstra. Teroski to już pomału kosmos…

Piyrsze minuty niedzielnego spotkania mōgły jednak chocioż trocha ożywić marzynia o wielkim Górniku. Synki z Zabrzo tyrali na maksymalnych obrotach i niy roz próbowali zaskoczyć tormana gości. Trza spōmnieć choby dwa szlagi w lata autorstwa Prejuce’a Nakoulmy.

Potym było już yno skutycznij. W 23 minucie pod słupek wycylowoł Oziębała, w 28. z dystansu sieknōł Sobolewski, a w 33 yno dostawić szłapa musioł Iwan. 3 bramy w praje 10 minut. Nawałka na trybunach musioł być dumny.

Szkoda yno, że synki niy dali pozōr w obrōnie na 3 minuty przed przerwōm. Po cyntrze z wolnego zafyrlało sie pod bramkōm gospodorzy i bal do siatki wraziōł Adam Dźwigała. 3:1 i Jaga chyciyła kōnsek nadziei.

O drugij połowie tego szpilu synki z Zabrzo powinni jak nojwarcij zapōmnieć. W porównaniu z piyrszōm niy pokozali tamek nic. Już w 50 minucie z elwra na 3:2 klupnōł Dani Quintana. Szpil musioł sie beztōż zrobić jeszcze ciekawszy.

Pechowy tego dnia ,,Prezes” hneda zaś bōł blisko gola, ale tym razym zaliczōł słupek. To mōgło by być jak kibel zimnej wody na gowy przeciwnikōw. Niystety. Jaga sztyjc była na szwōngu i do kōńca chciała walczyć o punkty.

Gości ratuje sytuacjo z kōńcōwki. W szesnostku Górnika na zol lygo Bekim Balaj i syndzia po roz drugi pokozuje na wopno. Ciynżko sie ś nim zgodzić, ale elwer jes faktym. Plizga szczylo pewnie na 3:3.

Spotkani kōńczy sie rymisym. Górnik sztyjc musi jeszcze coś ugrać coby być pewnym dalszego granio z ekipami z wiyrchu tabeli. Mono jednak do ich motywacji lepszo byłaby grupa spadkowo? Dyć jak trza to poradzōm wygrywać.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 3:3 (3:1)
Bramy: Przemysław Oziębała (23. min. – 1:0), Radosław Sobolewski (28. min. – 2:0), Bartosz Iwan (33. min. – 3:0) – Adam Dźwigała (42. min. – 3:1), Dani Quintana (50. min. – 3:2; elwer), Dawid Plizga (81. min. – 3:3; elwer)
Górnik: Grzegorz Kasprzik – Paweł Olkowski, Boris Pandza, Antoni Łukasiewicz, Rafał Kosznik – Prejuce Nakoulma, Radosław Sobolewski, Robert Jeż (64. Łukasz Madej), Wojciech Łuczak (58. Szymon Drewniak), Przemysław Oziębała – Bartosz Iwan (45. Mateusz Zachara).

Jagiellonia: Krzysztof Baran – Adam Waszkiewicz (46. Dawid Plizga), Ugochukwu Ukah, Martin Baran, Jakub Tosik – Dani Quintana, Joel Perovuo, Adam Dźwigała, Maciej Gajos (90. Paweł Drażba), Nika Dżalamidze (74. Sebastian Rajalakso) – Bekim Balaj.