Nasi nad kryskōm…

Kategorie: Bez kategorii

Klamka zapadła. Kryska w tabeli ostatecznie szkryfniynto. Górnik i Ruch znodli sie w wiyrchnij czynści tabeli, tōż w grupie, kiero teoretycznie piere sie o majstra. Rychtyk tak je?

Na wiosna zdało sie, że Górnik robi wszyjsko co sfurgnōnć do grupy spadkowej. Ostatni szpil i wklupane 0:3 od Lechitōw miało to yno przisztymplować. To jednak niy stykło. Ani Jaga, ani Cracovia niy poradziyły zdobyć kōmpletu punktōw, beztōż Grubiorze bydōm grać w ,,elicie”.

Synki z Zabrzo zas po jesiyni narobiyli nōm szmakōw. Plac wicelidera i marzynia o majstrze wartko jednak odfurgły do Pierōnowic. Yno dziynki zaszporowanym na jesiyń punktōm Górnik jes tera tam kaj jes. Bez wiosna niy wygrali ani razu!

Teroski przichodzi na myśl pytani czy dobrze sie stało? Mono fusbalistōm z Zabrzo zdałaby sie walka o utrzimani w ramach motywacji. Tera na dyć nic im już niy grozi. Po wiosynnej grze żodyn niy bydzie przeca od nich wymagoł majstra ani nawet gry w pucharach. Ostatni roz jak liga była podobnie dzielōno, tj w sezōnie 2001/2002 Górnik znod sie w grupie spadkowej i tamek okozoł sie potym nojlepszōm drużynōm. Tera może być durś na opy…

Wraco za to wiara w chorzowski Ruch. Chocioz za nimi tyż doprowdy ciynżko trefić. Zaczli sezōn darymnie. Potym wyraźnie sie poprawiyli. Ostatnio zaś huśtawka. Po serii 6 wygranych szpilōw prziszły 3 porażki i tera zaś 2 zwyciynstwa. Nadziejo wlywo szczególnie ostatni 3:0 z ciynżkim rywalym w Bydgoszczy.

Ruch nazot jes w strefie pucharowej. Tera yno pytani czy mo ambicje i możliwości coby sie tam utrzimać abo i zagrać o coś wiyncyj. Czy marzōm w ogóle o wyprzedzyniu Górnika w wyścigu po 15 korōna?

Hneda bydymy wiedzieć wiyncyj. Runda zasadniczo ruszo już tydziyń po świyntach…

 

 

Komentarze (4):

  1. Avatar
    svatopluk

    Jak je Zobrze to bandzie ze Zabrza abo ze Zobrza?

    Grubiorzōm coś sie benzina skōnczyła. Może wygrajōm jeszczy 1 szpil a reszta to inkszi im wklupiōm.
    Ruch mŏ dalij szanse na Euroliga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*