Argyntyna sie budzi…

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , ,

Wartki bramy. Messi na szwōngu i w kōńcu Argyntyna, na kiero idzie sie dziwać. W Porto Alegre Albicelestes wygrywajōm z Nigeriōm 3:2, ale po szpilu ni ma przegranych. Obie ekipy w 1/8.

Tyn kiery pora minut za niyskoro włōnczōł transmisjo straciōł niy yno śpiywani hymnōw. Po sztyrech minutach szpilu mielimy już na dyć bramkowy rymis. W 3. minucie z lewej strōny szczyloł Di Maria, ale tyn szlag obrōniōł jeszcze torman na spōła ze słupkiym. Przi dobitce Messigo żodyn ni mōg już jednak nic zrobić. 1:0. Uciecha niy zetrwała za długo. Już po minucie piyknym szlagiym idyalnie pod słupek bal zawijo Ahmed Musa i momy forgot ekspresowe wyrownani.

Messi tak tego ni mōg zostawić. W doliczōnym do piyrszej połowy czasie Argyntyńczyk pokozuje, że rychtyk poważnie interesuje go korōna krōla strzelcōw mundialu. Szlag z wolnego miōd-malina! Bal furgnie nad murym i trefio gynał pod słupek. Do szatni z uciechōm cisnōm Argyntyńczycy.

W drugim kōnsku szpilu zaś trza było do porzōndku dować pozōr od piyrszych sekund. Fusbaliści niy kozali nōm długo czakać na nastympne bramy. W 47. minucie drugo brama tego dnia klupnōł Musa. Argyntyńczycy zostawiyli mu fol placu tak, że tyn mōg wlyź cyntralnie w szesnostka jak nabrōszōny nōż w masło. Nigeryjczyk ze spokojym wykōńczōł akcjo i wyrownoł wynik na 2:2.

Tym razym to Argyntyna poradziyła sie wartko spamiyntać. 3 minuty niyskorzij przi cyntrze z roga gola zdobywo niyuwachowany Marcos Rojo. Trza jednak ofyn pedzieć, że było w tym trocha cufalu. Chop, kiery wyskakiwoł do kepki wraziōł bal do siatki… kolanym. W notesie syndzigo tak czy tak sie znoloz, beztōż wypado mu yno pogratulować ustalynio wyniku na 3:2.

Na boisku nic już sie niy zmiyniło. Bez presji szpil zostoł dograny. Śloz nawet Messi, kierego siyły tryner zdecydowoł prziszporować już na nastympno runda. Argyntyna we wtorek zagro ze Szwajcariōm, Nigeria dziyń pryndzyj trefi sie z Francjōm.

Nigeria – Argyntyna 2:3 (1:2)

Bramy: Ahmed Musa (4 min.-1:1 i 47 min.-2:2) – Lionel Messi (3 min.-0:1 i 45+1 min.-1:2), Marcos Rojo (50 min.-2:3).

Nigeria: Vincent Enyeama – Efe Ambrose, Joseph Yobo, Kenneth Omeruo, Juwon Oshaniwa – John Mikel Obi, Ogenyi Onazi, Ahmed Musa – Peter Odemwingie (80. Uche Nwofor), Emmanuel Emenike, Michael Babatunde (65. Michael Uchebo).

Argyntyna: Sergio Romero – Pablo Zabaleta, Ezequiel Garay, Marcos Rojo, Federico Fernandez – Fernando Gago, Javier Mascherano, Angel Di Maria – Lionel Messi (63. Ricardo Alvarez), Gonzalo Higuain (90+1. Lucas Biglia), Sergio Aguero (38. Ezequiel Lavezzi).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*