Fusbaliści ze Ślōnska mieli bez ostatni weekend niy mało do godki w poru czołowych europejskich ligach.  Zwyciynstwa swoim ekipom dali Arek Milik i Paweł Olkowski. Tela ciekawych ślōnskich akcyntōw na Zachodzie zaś downo niy było. W Serie A mielimy praje ślōnski derby, a w Nimcach „haja” ślōnsko-zagłymbiowsko. Emocje jak pierōn!

Zaczynōmy ȏd Włoch. Dyć to gynał w Rzymie liczylimy na nojciekawsze w tym tydniu ślōnski derby. AS Roma Łukasza Skorupskigo przijmowała u sia Torino Kamila Glika. Nasz Hanys z Rzymu jednak tym razym ȏdpoczywoł po Lidze Majstrōw. Kapitan Glik zagroł cołki szpil i tak rychtyk nic niy zawalōł, ale niy poradziōł zatrzimać ofynsywy Rzymian. 3:0.

Ciekawij było w Bundeslidze. W Hoffenheim Ślōnzoki lepsze ȏd Zagłymbioka! To Paweł Olkowski i Adam Matuszczyk z 1 FC Koeln w sobota wieczōr świytowali 3 punkty. Eugen Polanski ni mioł być z czego rod. Nojwiynkszo uciecha mioł samek jednak były grocz Górnika. Na dyć to gynał Paweł ustawiōny tego dnia na pomocy pokludziōł swojo ekipa do ciynżkij wygranej 4:3. Asysta i dwie bramy, co jedna to szwarniejszo… Mocne szlagi zza szesnostki, miōd-mailna-ostrynżyna! Czy Łukasz Piszczek moge sie boć ȏ plac w kadrze na prawej obrōnie? Ōn sie raczyj tym tera niy sztresuje. Tym bardzij, że sōm zaliczōł gynał udany tydziyń. Wygrano w Lidze Majstrōw (z piyknōm asystom) i awans z grupy, a niyskorzij 3 punkty w lidze.

Przi telkim podsumowaniu ȏbowiōnzkowo trza zejrzeć tyż do Holandii. Tamek stary kamrat bohatyra Kolōnii z czasów gry w Górniku tyż niy lebruje. Chocioż przimotnik stary do Arka Milika gynał za pierōna niy pasuje. 20-letni grocz z Tychōw zaś gupnie na boisku. Tym razym sieknōł dwie bramy do Ajaksu w wygranym 4:2 szpilu z Cambuur. W tym sezōnie Eredivisie trefioł już 5 razy. Arek klupoł tyż już bramy w Pucharze Holandii i reprezyntacji Polski, sztyjc czekōmy na jego gole w Lidze Majstrōw…

Komentarze (2):

  1. Avatar
    svatopluk

    Moja ŏma durch padała Rzim kaj sie cołke życie chciała wybrać.
    Tam tyż groł jedyn Ślōnzŏk. Groł kajś pō godziny ale i tak przegrali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*