To był zamach… Ślōnski spisek na Legia?

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , , ,

Jes 15 grudnia 2014. Zasłużōny torman z Knurowa, Jerzy D. fyrlo w koszyku. To ōn zaroski wybiere rywala do znanego i lubianego klubu z Warszawy w 1/16 LE. Chwila prowdy. Karteczka rozōnaczōno i… Ajax! Legia bydzie musiała zatrzimać nojlepszego ȏstatnio ślōnskigo snajpera Arkadiusza M. Cufal? Czy aby na pewno?

Zdo sie, że to Holyndry mogōm być bardzij radzi z losowanio. Mōgli na dyć trefić dużo gorzij. Czy Jurek z Arkiym niy cylnyli sie pryndzyj kaj na jakijś kawie? Ni ma to aby jaki nastympny chacharski spisek przeciwko Legii? Zdołby sie jaki „Macierewicz i partnerzy” coby wyjaśnić te ślōnski kōnszachty. Jo sprawa zostawiōm ȏtwarto…

Ȏd losowanio por Ligi Europy minyło już trocha czasu, ale emocje tak rychtyk dopiyro bydōm sie rozkryncać. Żodno ze strōn niy śpi. Doszło już do piyrszych wywiadōw i mini-haji w internecie. Prezes Legii przeszoł do kōntrofynsywy na Twitterze! Po wpisie Milika, kiery liczy na dwie wizyty w Warszawie (z Legiōm i w finale), szef wojskowych zapropōnowoł coby nasz grocz sie darymnie niy marasiōł i załatwiōł obie te wizyty za jednym szlagiym. Pojechoł prezes po bandzie! 1:0 do Legii!

Ale pozōr! Mōmy 1:1! Punkt do Ajaksu, bo trybuny na szczynści dō nich i ich stadiōnu bydōm tym razym strefōm zdemilitaryzowanōm tak w Warszawie jak i w Amsterdamie. Na trybunach niy trefiymy żodnego legiōnisty, ani nawet ,,zielōnych ludzikōw”. Stewardzi styknōm, a stadiōny bydōm durś bioło-czerwōne.

Tōż Boniek moge dychnōnć. Tym razym gańba go minie. Prezes PZPN-u niy bydzie zaś świyciōł ȏczami przed Monsieur’ym Platinim. Yno borok Milik bydzie musioł jakoś obynś sie bez „dopingu” jego wiernych fanōw z Warszawy, kierzi ȏstatnio pojechali ekstra do Holandii, coby wspiyrać go na szpilu Eredivisie popularnymi w ich repertuarze kōmplymyntami na literka „k”. Miyjmy nadziejo, że i bez tego nasz snajper pora bramōw klupnie…

„Bioło-czerwōne to barwy niyzwyciynżōne…”! A Wy za kim’eście sōm?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*