Ekstra motywacjo?

Kategorie: Bez kategorii

Bez bramek w nojważniejszej hanysko-gorolskij haji ôstatnigo tydnia. Po piōntkowym szpilu, w Chorzowie muszōm być radzi z jednego punktu. Chocioż Legii zawsze chciałoby sie naklupać. Dyć to na Warszawiokōw ślōnscy fusbaliści ekstra sie motywujōm. Wygrać ś nimi to coś wiyncyj niż 3 punkty. Przinjamij tak sie godo…

„Świynto wojna”. Eźli to ni ma już yno wyōnaczōne hasło? Czy forgot rywalizacjo Ślōnsk-Warszawa mo samek jeszcze coś do godki? Do kibicōw na pewno, tym bardzij starszych… A grocze?

Jerzy Wyrobek jeszcze pora lot tymu spōminoł, że za jego czasōw szpile z Legiōm (niy z Górnikiym) bōły do Niebieskich nojważniejsze w sezōnie. Wygrane ś nimi bōły nojcynniejsze, tyż do ich portmanejōw. Z Legiōm sztyjc trza było coś udowadniać, choby to że synki ze Ślōnska sōm we werci wziyncio do kadry. Pan Jorg godoł, że Legiōniście lekcij było wtedy dostać powołani. Chocioż Ślōnzokōw powołania niy mijały, tyż te wojskowe… z Warszawy.

Zdo sie, że tera grocze Ruchu godajōm ô Legii z myjszymi emocjami. Chocioż jakiś specyficzny charaktyr szpilu zostoł. Rafał Grodzicki pedzioł, że poza derbami z Górnikiym to gynał szpile z Legiōm sōm do Niebieskich inksze ôd reszty. „Inksze” ale to już chyba niy ta „wojna”. Telki złagodzyni przi porownaniu słōw panōw Rafała i ś.p. Jorga ni moge jednak fest dziwić, dyć urodzōny w Krakowie Grodzicki to w tym kōntekście auslynder.

W cyntrum kōnfliktu je za to Michał Efir. Były grocz Legii, dzisio w Ruchu. Jego wywiad ô tym, że sztyjc kibicuje Warszawiokōm niy wszyjscy mieli w zocy. Ciepoł sie nawet inkszy Legio-Ruchowy bohatyr, Mariusz Śrutwa.Telko absurdalno sytuacjo to podle Śrutwy efekt tego, że Ruch mo za mało wychowankōw, swoich.

W piōntek w Ruchu zagrało trzech Ślōnzokōw. Helik, Konczkowski,i Babiarz, mode synki kiere profesjōnanalny fusbal poznały w Chorzowie. Brakło kapitana Marcina Malinowskigo, dużo bardzij doświadczōnego grocza z Wodzisławia Ślōnskigo. Bōła za to walka i za to dziynki synki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*