Tyski knif na napad

Kategorie: Reprezyntacje

Tagi: , , ,

Ponad połowa eliminacyjnych szpilōw za nami a reprezyntacjo Polski sztyjc kludzi w swojij grupie. Widok niycodziynny. Tym bardzij, że ze zadku bioło-czerwōni majōm majstrōw świata, Nimcōw. Po szpilu z Gruzjōm Poloki niy dali sie ściepać z placu lidera.

Jak już sōm my przi polsko-gruzińskich rywalizacjach, tōż ni moge być inacy, zgodnie misjōm „Ślōnskigo Fusbalu” musza ciepnōnć samek ta zagadka: kto i kaj w historii tych szpilōw klupnōł piyrszo brama do Polokōw? Podaruja se w tym kōnkursie darymne czakani na SMS-y z odpowiedziami i problym rozwiōnża zawczasu. Niespodzianki tukej niy bydzie. To synek ze Ślōnska. Urodzōny w Oleśnie, Adam Ledwoń. Grocz GieKSy sieknōł brama na 1:1 w wygranym 4:1 szpilu w Katowicach. Dzioło sie to gynał 18 lot do zadku, 14 czyrwca 1997 r. Porażka 3:0 w rewanżu lepszy już przemilczeć…

Piynć szpilōw Polski z Gruzjōm to wszyjsko, beztōż ni ma już co sam fandzolić ô historii. Tym  bardzij, że wspōłczesność, prezyntuje sie lepij. Dwa ôstatni eliminacyjne szpile z Gruzjōm dały Polokōm 6 punktōw i bilans bramōw 8:0 (3 bramy Ślōnzokōw). Na papiōrku wyglōndo piyknie, ale sobotni 4:0 było wymynczōne jak pierōn.

Drugo połowa. Fol niywykorzystanych polskich lagōw za nami. Zaczynajōm do godki coroz bardzij dochodzić goście. Na szczynści przichodzi 62. minuta i misjo spamiyntanio Polokōw biere na sia Milik. Po krōtko rozegranym rogu Arek sōm wysuwo se bal na 20 meter i cyluje po dłōgim słupku pod winkel. 1:0, ale sztyjc je ciepło. Gruziny coroz dłużyj sōm przi balu. W ôstatnich minutach hat-tricka zaliczo jednak Lewandowski i je pośmiatane.

Napastnik światowej klasy, kery niy poradziōł bez 15 miesiyncy szczelić ani jednej bramy w kadrze, terozki umi trefić do neca 3 razy w 4 minuty. Kaj tyn cud? Lewy w kōńcu niy loce sōm za za balym tam a nazot, bo mo partnera z przodku. Sobotni asysty Milika yno to potwierdziyły. Tyn tyski knif na napad zdo sie być tera nojwiynkszym ôsiōngniyncym Nawałki.

Komentarze (1):

  1. Avatar
    svatopluk

    Drugi plac musioł by być dryn. Niymce jeszczy bastujōm przi swojym manszafcie ale ze Polŏkōma w dōma wygrajōm.
    Na Szkotōw i Irlandczykōw trza dać ale pozōr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*