Mōmynt na spamiyntani

Kategorie: Bez kategorii

Latoś ô poczōntku sezōnu w Zobrzu chciałoby sie jak nojpryndzyj zapōmnieć. 7 punktōw (w tabeli tak rychtyk 6) w dziesiynciu kolejkach to trocha gańba jak na telko firma. Czy kibic Górnika poradzi se wyôbrazić lepszo ôkazjo do przełōmanio jak szpil u sia z Legiōm?

Na Ślōnsku rywalizacjo z Warszawiokami sztyjc mo na dyć wyjōntkowy charaktyr, co potwierdzo choby samo ôrganizacjo ôstatnigo trefu Ruchu z Legiōm. To gynał szpil z groczami ze stolicy Niebiescy ekstra ôbrali coby fajrować 80-leci swojigo stadiōnu. Bōła to tyż tym bardzij dobro ôkazjo do zamanifestowanio regiōnalnej tożsamości. Skiż tego mielimy ślōnskojynzycznego spikera, masa ślōnskich fanōw, a fusbalisty ôbleczyni byli po roz piyrszy na żōłto-niybiesko. Organizacyjnie klasa. Yno ô wyniku lepszy niy spōminać…

Szpil w Zobrzu ni mioł statusu telkij imprezy, ale ôrganizacyjnie tyż bōł wyzwaniym. Myśla, że tukej tyż niy bez cufal gynał przed niedzielōm na Roosvelta ôtwarli nastympny kōnsek nowych trybun. Na żywo kibicować mōgło beztōż ponad 8,5 tys. ludzi. Terozki idzie pedzieć, że to fol stadiōn. Na kolana mono ta liczba jeszcze niy ciepie, ale jak to godajōm: „pomału a sztyjc”. Jeszcze doczkōmy sie ôbiecanych 24-tysiyncy.

Tym razym nasi fusbaliści poradziyli bardzij dosztelować sie do sytuacji na trybunach. Z dnia na dziyń tiki-taki sie mono niy nauczyli, ale gańby niy było. Grubiorze jeszcze w piyrszym kōnsku szpilu 2 razy kludziyli, ale Legia poradziyła wyrownać. Wynik 2:2 tak rychtyk uciechy niy dowo żodnymu, ale wygłodniałych kibicōw grubiorzy dofutrowoł małym kōnskiym nadziei.

Jak dobrze sie podziwać (jak radzi szlagier) „on the bright side of life” dycki jakiś sukcys sie znojdzie. Górnik mono niy dźwignōł sie w tabeli, chocioż sztyjc je nad aktualnym majstrym Polski, ale niydzielny rymis styknōł coby przisztymplować wyciepani Henninga Berga z ławki trynerskij Legii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*