Ôstatni szpile za nami. Z grupy D lezōm Polsko a Nimce. Wszyjski fusbalowe szpece, pseudo-szpece a ludzie polityki swoji analizy już porobiyli. Ôd statystyk szczeleckich po schymaty taktyczne (à la Gmoch) z rozłożyniym sznitlocha na dietetycznych sznitkach Ani Lewandowskij. Tukej jak zawsze ślōnski punkt widzynio…

Tōż voilà chopcy ze Ślōnska, kerzi pokludziyli swojo kadra do Francji:

  1. Kamil Glik (9 szpilōw a 844 minuty w eliminacjach, 1 brama). Zmiyniały sie tormany i kōmple z obrōny ale Kamil bōł sztyjc. Chop z Jastrzymbio to grocz bez kerego i defynsywa Nawałki niy funguje jak trza. Jedyn z głōwnych bohatyrōw historycznego szpilu z Nimcami (2:0).
  2. Arek Milik (9 szpilōw a 761 min., 6 bramōw). Dziynki szwōngowi jakigo nabrała kariera tego modzioka, polsko kadra mo w kōńcu rychtyk porzōndny napad. Wiela znaczy tyn grocz pokozała jego kōntuzjo w szpilu w Szkocji, po kerej Poloki z przodku niy istnieli. Arek klupnōł w eliminacjach pora fest ważnych bramek (choby z Nimcami czy Szkocjōm).
  3. Łukasz Piszczek (7 szpilōw 605 min.). Miywoł gorsze mōmynty, jak gra w Nimcach, kaj śloz jeszcze przed przerwōm, ale tyroł wtedy z kōntuzjōm. Za to w ôstanim szpilu widzielimy wiela tak rychtyk je we werci. Bezbłyndny ze zadku, aktywny z przodku.
  4. Paweł Olkowski (6 szpilōw 400 min.). Fusbalista z Ôzimka klupie do piyrszego składu. Nawałka mo syntymynt do „starych grubiorzy”, tōż Paul jeszcze w tej kadrze pokulo bal.
  5. Waldek Sobota (3 szpile 108 min.). Grywoł yno z poczōntku. Tera je w FEST szyrokij kadrze.
  6. Łukasz Podolski (7 szpilōw 218 min.). Ni mogymy zapōmnieć ô naszym jedynym już reprezyntancie Nimiec. Yno ōn świyntuje sam awans z piyrszego placu. Piyrszych skrzipek w kadrze już niy gro (yno roz w podstawie). Sztyjc jednak ambitny jak pierōn. Bez ôstatni rok 2 razy sie przekludzoł i w kōńcu oderwoł sie od ławy. W Stambule już klupie brameczki, beztōż Achim Loew raczyj ô nim niy zapōmni.

Zostowo pedzieć: Allez les gars! Jadymy synki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*