Ciynżki mōmynt do trynerōw. Znany schymat sie powtarzo. Kibic chce wygranych – prezes musi sie wykozać – furgnie tryner. Ôd poczōntku sezōnu niychcianych fachmanōw pozbyły sie już i Lech i Legia. To nōm już dużo godo. Podobnym knifym zagrało szefostwo Górnika. Niystety myślyni magiczne z logikōm zmiyniymy trynera – bydzie lepij przeważnie sie niy sprawdzo, a już na pewno niy mōmyntalnie.

Nikerzi już poradziyli to kapnōnć inksi sztyjc wierzōm w cuda. Nojlepszym przikłodym klubōw z tej piyrszej zorty je ôd jakigoś czasu Ruch Chorzów. Waldek Fornalik robi tamek ôd 2009 roku z przerwōm na reprezyntacjo Polski. Z bioło-czerwōnymi raczyj niy poszaloł, ale za to na „niybieskich” zno sie jak mało kery. Mało kery tryner mo tyż u sia w klubie telko pozycjo i telki papiōry jak Waldi. Wychowanek, 12 lot gry w klubie. Przajōm mu kibice i popiyrajōm nojważniejsi w klubie, a zaufani legyndy klubu ś.p. Gerarda Cieślika do Waldka to już kōnkretny argumynt w CV, niy do zdobycio przez ewyntualnych rywali do tej roboty.

W ôstatnim szpilu chopcy Fornalika rymisujōm z Lechym. Ruch dopiyro na 12. placu (chocioż do piōntego traci yno 3 punkty), ale i tak żodyn inkszy tryner w lidze ni mo telkich szans na dorobiyni pyndzyji u sia jak Waldi. W Chorzowie wkludzajōm kōńcu w życi staro prowda „pomału a sztyjc”, szkoda że yno w kwestii trynera. Zdałoby sie jeszcze bez pora lot ustabilizować kadra i przitrzimać u sia poru lepszych fusbalistōw, coby Waldi zaś niy musioł rzeźbić cudōw z luftu.

To by było na tela. Wiyncyj „Fergusonōw” i „Wengerōw” ni mōmy. Przi czym porownywani tych Panōw i ich roboty do trynera Ruchu to chyba jednak sztyjc lekki faux pas. Inksze światy. Sir Alex kludziōł na dyć jedyn z nojlepszych klubōw świata bez 26 sezōnōw (1986-2013) i kōńczōł w wieku 72 lot. W Polsce musiołby mu chyba pan Duda skrōcić wiek emerytalny ô jakiś 20 lot bo inacy pyndzyji by sam ni mioł szans doczkać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*