Grubiorz na emigracji

Kategorie: Ekstraklasa

W grubskim sektorze sztyjc kryzys i niy inaczyj w Górniku Zabrze. Ôstatni plac w tabeli Ekstraklasy i runda jesiynno już na pewno skōńczōm w strefie spadkowej. Co sie dziwić? Dyć bez ôstatni lata z Zabrzo citnōł kto yno mōg. Fusbaliści Górnika ôd poru lot systymatycznie wyjyżdżajōm w świat coby rozwijać kariera i coś prziszporować. Do Górnika jedynymi plusami telkij sytuacji, oprócz chwilowego załotanio dziury budżetowej je satysfakcjo i dobro reklama. Dyć „urobek” grubiorzy na emigracji nojgorszy ni ma…

Nojlepszy marketingowo je bez godki Arek Milik. Hneda bydzie 3 lata jak wyjechoł ze Ślōnska. Bez tyn czos fest poszoł do przodku.  Jego dwie bramy w sobota pōmōgły Ajaksowi rozklupać Roda Kerkrade aż 6:0, beztōż chopcy z Amsterdamu umocniyli sie na placu lidera. W tym tydniu to jednak niy kōniec popisōw „szczałowych” wyszkolōnych w Zobrzu. Na drugim kōńcu świata we chińskim Zhengzhou zwyciynsko brama do Henanu Jianye klupnōł rezerwowy Mateusz Zachara.

Przigoda z Chinami skōńczōł za to niydowno Krzysztof Mączyński. U Adama Nawałki sztyjc je jednak ważnym groczym. Tyż bōł w tym tydniu blisko siekniyncio piyknej bramy, ale ôstatecznie szpil jego Wisły z Ruchym skōńczōł sie 0:0. Jak już godka o selekcjōnerze kadry to trza pedzieć, że to chop kerymu po ciepniynciu Górnika fest skoczyła popularność. Nikere jego decyzje mogōm dziwić, ale wyniki godajōm same za sia.

Trza spōmnieć jeszcze o dwóch synkach. To Paul Olkowski (Koeln) i Prejuce Nakoulma (Mersin). Piyrszy ôstatnio grywo mynij, a w tym niy siednôł ani na ławie skuli lekkij kōntuzji muskli, ale raczyj niy musi sie starać, że braknie go na Euro. Drugi poszpiloł w czwortek 90 minut i zrymisowoł 1:1, yno jego ekipie grozi spadek z tureckij super ligi. Sōm Prezes jednak sztyjc pokozuje klasa. Dowodym sōm choby famy ô tym, że chciało go skludzić Galatasaray.

Z telkōm pakōm szłoby grać ô majstra, ale trza slyź na zol. Utrzimani bydzie w Zobrzu sukcesym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*