Pozaboiskowo siyła

Kategorie: Ekstraklasa

Tagi: , , ,

Sōm my sztyjc w trakcie zimowej przerwy ekstralasowej. 2 tydnie do piyrszego wiosynnego szpilu a w tabeli już sie zafyrlało. Po jakimu tak sie pocho? Prziczyny miszōngu tym razym durś pozaszportowe. Skuli problymōw, kiere chyba nojlepij nazwać ôrganizacyjno-finansowymi po jednym punkcie tracōm już tera Ruch Chorzów i Lechia Gdańsk. Niebiescy to drugi po Górniku Zabrze ślônski klub, kiery dostowo w tym sezōnie telko sztrofa. Nic fajnego to ô naszych działaczach niy godo…

Prezes w B-klasowym klubie to forgot „człowiek-ôrkiestra”. Zarzōndzo wszyjskim ôd rozmańtej zorty dokumyntōw po klubowo pralka. Pochytany prezes poradzi być nikiedy w poru miejscach ôroz. Jednego dnia przekludzo transfery, głosi zawodnikōw i chodzi „po kolyndzie” po spōnsorach, nastympnego wozi autym (swoim!) na szpile modych groczy, piere, sprzōnto, suje linie, plōmpie bale a na kōniec na spamiyntani dostowo kōnkretno dawka hercklekotōw przi ôglōndaniu swoich na boisku. Przi tym wszyjskim po drōdze niy roz i niy dwa razy dociepuje ze swojij kapsy dobrych pora złotkōw coby klub jakoś fungowoł.

Po pierōna zaś sam te fandzolyni ô B-klasie? A czamu niy… Kaś na dyć wzorōw trza szukać. Ôd nikierych amatorōw prezesy wielkich klubōw mōgliby sie trocha nauczyć, coby niy ôdbiyrać fusbalistōm tego co se sami wylotali. Niystety i Górnik i Ruch na tym polu zaś sie sfifrali. Jak dycki w telkij sytuacji ciynżko pedzieć kto tak rychtyk je tymu winny i powiym ofyn – niy bardzo mie to interesuje. Ważniejsze sōm efekty. Kōmisjo ds. Licyncji Klubowych PZPN dała Ruchowi sztrofa za niywykozani w wyznaczōnym czasie tego, że ni majōm zalygłości finansowych. To jednak niy kōniec. Ruch sztyjc moge stracić nastympny punkt jak kōmisjo uzno, że sōm po zadku ze spłocaniym długōw. W nastympnych sezōnach tyż niy bydzie lekko, bo PZPN sztyjc zwiynkszo wymogi ôrganizacyjno-finansowe wzglyndym klubōw. Prezesy dejcie pozōr!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*