Kupowani vs szporowani

Kategorie: Ekstraklasa

Tagi: , , ,

Ciferblot zygora transferowego ni mo litości. Gynał ô 12 w nocy 8 lutego kōńczy sie ôficjalnie ôkiynko transferowe w Polsce. Myśla, że w ôstatnich sekundach Górnik niy zdōnży skludzić do sia Messigo ze Zlatanym, beztōż już tera pozwola se na wartki podsumowani dwóch transferowych taktyk.

Eźli jednak rychtyk niy werci sie sam zaczōnć ôd Grubiorzy? Trza dyć latoś działoczy pochwolić. Mono na razie niy za efektywność, ale za aktywność już na pewno. Bez ôstatni lata suchalimy yno kto to zaś z Zobrzo wyjyżdżo. Terozki je trocha inacy. Dōmy se na razie mono pokój z ôcynōm na wiela ja to dłōgofalowo zmiana taktyki a na wiela yno efekt sytuacji, w kierej Górnik żodnej gwiozdeczki (na kierej szło by fajnie przirobić) niy wyprōmowoł, a musi robić wszyjsko coby niy sfurgnōnć z ligi. Na razie dōmy pozōr na nowych groczy. Z ciekawszych nazwisk spōmna Sebastiana Stebleckigo – sztyjc mody były młodziyżowy reprezyntant Polski, kiery wraco do Ekstraklasy coby spamiyntać sie po niynojlepszym czasie w Eredivisie. Z Rumunii kludzi sie za to do Górnika bardzij doświadczōny Paweł Golański. Poza nimi w Zobrzu pojawio sie pora mynij znanych auslyndrōw, znojdywanych ôd Łotwy i Estōnii fōrt po Cypr.

Dużo myjszy ruch w Ruchu. Niebiescy niy wyciepujōm kasy w maras. Zaś liczōm na wykopani nowych szkarbōw ze swoich młodziyżōwek. Na cypryjski zgrupowani z piyrszōm kadrōm pojechało dwóch synkōw, kierzi hneda majōm deptać po piyntach i kopać do krykōw starzikōm, to 18-letni Łukasz Siedlik i 16-letni Przemysław Bargiel. Piyrszy trynuje w Ruchu 3 lata, drugi ôd piōntego roku życio. Już tera dziwajōm sie na ich postympy lepsze kluby, zachyncōne reklamōm chorzowskij szkōłki jako złōnaczōł nij transfer Kamila Grabary do Liverpoolu. Ruch nawet przi transferach z Polski postawiōł latoś na Ślōnzokōw. Z Suwałk przijyżdżajōm urodzyni w Cieszynie i Raciborzu Łukasze Hanzel i Moneta.

Kiero taktyka lepij zafunguje? Piyrszy test 21 lutego…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*