Transferowo grajfka

Kategorie: Ekstraklasa

Tagi: , , ,

Kto niy bōł na piyrszych latoś gorzkich żalach, a kibicowoł ślōnskim ekstraklasowcōm, wielkopostne umartwiania na tyn tydziyń chyba mo zaliczone. Mono lekko przesadzōm. Dyć dwa punkty na Ślōnsk w kōńcu trefiyły. Jednak zerowy wynik naszych snajperōw godo mi coby dać se pokój ze szkryflaniym ô boiskowych wyczynach, a jeszcze roz dać pozōr na transferowe podsumowania. Tym razym pod lupōm Piast.

Ekipa lidera już w piyrszym szpilu przetestowała aż trzech nowych groczy. W podstawie wyloz Jankowski, a niyskorzij pokozali sie tyż Bukata a Ipša. Radoslav Látal niy boi sie wkludzać do składu nowych. Pokozuje to na dyć niy piyrszy roz. Niy minōł jeszcze rok ôdkōnd Czech trynuje Piasta, a już terozki ponad połowa składu to grocze, kierych na poczōntku kōntraktu Látala w klubie jeszcze niy było. Rewolucjo w kadrze prziszła tak rychtyk bez lato. Transfery zimowe to już, idzie pedzieć, yno „kosmetyka”. Prziszło sztyrech nowych groczy, kierzi jak już po leku widać niy bydōm yno plōmpać bali.

Fynōmynym trynera Látala je to, że po telkij rewolucji kadrowej poradzioł nasztelować drużyna na zwyciynstwa tak, że pewnie zicła na fotelu lidera. To rychtyk wyczyn, ale eźli niy wiynkszym je to, że Piast, średnio zabrany klub, poradziōł przitrzimać u sia wszyjskich nojważniejszych groczy bez zimowe ôkiynko, chocioż szmaki po nikierych miały już i Legia i Lech! Górnik w podobnej sytuacji już niy roz swōj skład wyprzedowoł. Kōnsekwyntno polityka transferowo i grajfka trynera do wkludzanio nowych groczy mogōm być latoś w Gliwicach knifym do sukcesu.

Na razie żodyn ôfyn ô majstrze niy godo. Tym bardzij, że rywale fest sie zbrojom. Legia i Lech zaś wydały ciynżki piniōndze na transfery. Piast tak bez lato jak i tera płaciōł co nojwyżyj „kotlokami”. Fusbaliści do Gliwic sōm skludzani przeważnie za darmo, abo na wypożyczynia, beztōż bankructwo ani minusowe punkty za dłōgi na razie Piastowi niy grożōm. A tytuł majstra…? To już pryndzyj.

Komentarze (1):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*