Górnik vs Ruch – relacjo live w niedziela!

Kategorie: Bez kategorii

Ekstraklasa tak rychtyk dopiyro sztartuje, ale hneda chyci porzōndny szwōng. Dyć już w niedziela bydymy dziwać sie na szpil, kiery do ańfachowych noleżeć ni moge. Ekstra do czytelnikōw internecowego DZ i „Ślōnskigo Fusbalu” przekludzōno bydzie w tyn dziyń relacjo na żywo w ramach serii „Szpil miesiōnca”.

Wybōr szpilu miesiōnca w lutym gynał ni mōg być inkszy. Wielkich Derbōw Ślōnska raczyj niy trza ekstra reklamować. Jak pokozuje historio godka ô faworycie to samek darymny futer i niy zmiynio tego fakt, że przed niedzielōm Ruch je na 6. placu, a Górnik dopiyro na 15. Emocje sōm na dyć ôbowiōnzkowo wpisane w te szpile. Tak musi być i tera, ale jednak w niedziela bydzie inaczyj niż bywało bez ôstatni lata. W kōńcu doczkōmy sie dopingu godnego derbōw. Nowy stadiōn Górnka bydzie fol, 24 563 kibicōw! Lepij w XXI wieku bywało yno 7-8 lot tymu kej ôbie ekipy trefiały sie na Stadiōnie Ślōnskim, a na szpil przichodziyło po 40 tys. ludzi.

Wyjōntkowy szpil, wyjōntkowo ôprawa i wyjōntkowy kōmyntorz. Yno w DZ relacjo live po ślōnsku. Sztartujymy już trzi szwierci na 6 (17:45)!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*