To tak synki! Ślōnscy fusbaliści na Zachodzie, kierzi jeszcze niydowno przechodziyli kryzys i czynsto grzoli ławki (abo i trybuny!) na stadiōnach w Nimcach, Holandii czy Włochach, w kōńcu grajōm zaś w swoich ekipach piyrsze krzipki! Jaki knify na spamiyntani majōm nasi chopcy?

„And the Oscar goes to…” Niy, to niy ta branża, ale wyróżniyni do Kamila Wilczka na pewno sie noleży. Widać, że ambicji tyn synek mo za tela. Po zdobyciu krōla szczelcōw w ekstraklasie fusbalista z Wodzisławia pojechoł zdobywać Włochy. Leko niy było. Kamil za wiela se niy pogroł, beztōż bez zima niy marnowoł czasu, yno wartko przekludziōł sie do Danii. W swoim niedzielnym debiucie w nowym klubie zagroł cołki szpil i zaro klupnōł brama, kiero dała Broendby 3 punkty. Terozki nic yno grać ô majstra Danii i klupać do kadry. To dopiyro piyrszy szpil, ale jakby sie niy dziwać, statystyki Kamil już mo lepsze jak w Serie A.

Niy trza jednak zmiyniać klubu coby w kōńcu pokozać wiela sie je we werci. Wiy ô tym Arek Milik, kiery jeszcze pora tydni tymu wiycyj grzoł ława niż tyroł za balym. Tryner doł mu pograć cołki szpil dopiyro z Excelsiorym Rotterdam. Efekt? Milik szczylo dwie bramy, co jedna to gryfniejszo, a Ajax wygrywo 3:0. W ôstatnij kolejce już niy było dyskusji kto mo wylyź w piyrszym składzie w ataku. Milik pokozoł, że sztyjc je w szwōngu. Na swój gybōrstag sieknōł zaś 2 gole i Ajax wygroł z AZ Alkmaar 4:1.

Trzeci stopiyń podium w kategorii fusbalowo reaktywacjo noleży sie Łukaszowi Piszczkowi. Ōn tak jak Arek wybroł taktyka „pomału a sztyjc”. Bez jesiyń zaczōn przegrywać rywalizajo ô podstawowy skład skuli swoigo rewiyru i dobrej gry modego Matthiasa Gintera. Zdało sie, że Piszczek bydzie musioł sie po leku z BVB stracić, ale sytuacjo durś sie zwyrtła. Łukasz zaś szpilo w podstawie, a ôstatnio klupnōł nawet brama w Lidze Europy przeciwko Porto.

Świynty czos na spamiyntani, dyć Euro’16 już hneda…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*