Milik brōsi zymby na rekordy

Kategorie: Ślōnzoki za granicōm

Tagi: , , ,

Rośnie światowej klasy fusbalista. Arek Milik zaliczo zaś po bramie i asyście a jego Ajax idzie po majstra. Bez ôstatni 5 szpilōw Ślōnzok trefiōł już do neca 7 razy. Kiery tera pamiynto, że jeszcze pora tydni tymu yno grzoł ława?

A terozki mały pōłwic-pōłciekawostka – bezmałaś Arek Milik mioł w lutym przekludzić sie do Legii… Już wtedy telko fama zalatywała na darymnej zorty wic. W kōntekście ôstatnich szpilōw to już jednak durś abstrakcjo. Szpile Ajaksu z Legiōm rok tymu w Lidze Europy (3 bramy Milika), pokozały ofyn jak sie mo polski fusbal do holynderskigo. Porownani fusbalistōw i kibicōw yno potwierdziyło, że to 2 durś inksze światy.

Ale doś fandzolynio – do kōnkretōw. Już w 2. min. niedzielnego szpilu na szczycie miyndzy PSV a Ajaksym do heftu syndzigo trefio synek z Tychōw. Milik piyknie wlatuje w tympo do cyntry w szesnostka gospodorzy i szczylo kepkōm, po czym hneda moge z uciechy klyjznōnć na kolanach do rogowej fanki. 1:0! Na tym niy kōniec. Fest aktywny tego dnia Arek mo do przerwy jeszcze dwie dobre lagi, ale wynik sie niy zmiynio. Po przerwie na swoi konto dociepnie za to asysta i zaro slezie z boiska, kej bydzie już jasne kto je bohatyrym szlagru. Ajax dziynki wygranej 2:0 wyprzedzo terozki PSV ô 2 punkty. Reszta je fest po zadku. Do kōńca rozgrywek już yno 6 kolejek.

Arek w tym sezōnie mo już 16 bramōw a 8 asyst w Eredivisie, ale taki rychtyk szwōng chyciōł dopiyro 5 kolejek tymu. Szczelōł po dwie bramy z Excelsiorym i AZ a niyskorzi po jednej z Willem, NEC i tera nojważniejszo z PSV. Ôstatnim, kiery mōg sie poasić podobnōm seriōm w Ajaksie bōł Luis Suarez. Ôbu groczy porownuje sie już ôd września 2014, kej Arek w szpilu Pucharu Holandii klupnōł (tak jak 5 sezōnōw pryndzyj Luis) aż 6 goli. Piyrszy sezōn Arka w Ajaksie to 23 bramy, Luisa – 22. Tera sprawa je sztyjc ôtwarto. Milik mo predyspozycje coby pora rekordōw Suareza poprawić i do tego forgot niy bydzie musioł żodnego bajsnōnć…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*