Ślōnski snajpery dowajōm nōm forgot coroz wiyncyj powodōw do uciechy. Bramy naszych synkōw w ôstatnim tydniu szło ôglōndać na rozmańtych europejskich szyrokościach geograficznych. Coby ôbadać to na żywo trza byłoby sieknōnć dobrych pora kilometrōw i to nikiedy w pierōnowym tympie. Niy kożdy kibic mo swōj prywatny fliger, beztōż propōnuja przelecieć chocioż „na sucho” po trzech stadiōnach w trzech krajach.

Wycieczka sztartuje już w środa w holynderskim Heerenveen. Tamek rzōndzi zaś nojlepszy snajper Ajaksu Arek Milik. Dyć to jego dwie bramy (20. i 21. W sezōnie) fōndły fusbalistōm z Amsterdamu 3 punkty. Ajaks wygroł 2:1 i sztyjc lideruje w tabeli Eredivisie, chocioż tela samo punktów mo PSV. Do kōńca sezōnu yno dwie kolejki. Terozki kożdy szlag moge decydować ô majstrze. Pódzie sie szkryfnōnć w historii klubu!

„Pōnć” idzie terozki do Stambułu. Daleko, ale do zrobiynio, bo szpil dopiyro we niedziela ô 3 po połedniu. Galatasaray vs Kasimpasa. Samek piyrsze skrzipki gro Łukasz Podolski. Przody wykludzo swojo ekipa na 2:1, a chwila przed ôstatnim gwizdkiym przisztymplowuje wygrano bramōm na 4:1. Galata sztyjc mo szanse na czworty plac, tōż na gra w europejskich pucharach.

Pozōr tera trza fest popilować. Ôd ôstatnij bramy Łukasza mōmy yno jakoś godzina z hokiym, bo już ô 6 swōj szpil zacznie duński Broendby. Furgōmy nazod na pōłnoc – ponad 2 tys. km w linii prostej! Lekki spóźniyni za fest niy zaszkodzi. Dō nos nojciekawsze zacznie sie w 32. minucie. Wtedy piyrszy roz do heftu syndzigo wpisze sie Kamil Wilczek. Snajper z Wodzisławia dociepnie jeszcze brama z 72. min i z 0:1 zrobi sie 2:1. Broendby na czwortym placu, ale do drugigo traci yno 4 punkty.

Arek, Łukasz i Kamil zaliczajōm po dwie bramy. Mogymy być radzi, dyć hneda Euro! Wiela ślōnskich bramōw zejrzymy we Francji? Trza sie tam fechtnōnć ôbadać… Ze spōmnianych trzech chopōw nojpewniejszy plac w kadrze mo bez godki Milik. Na wystymp szanse majōm jednak wszyscy. Paczcie tam jako co klupnōnć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*