Euro’16 – tōż piszymy historio

Kategorie: Reprezyntacje

Tagi: , , , , ,

Ślōnski fusbal wraco nazod na Euro… Telkij imprezy niy idzie na dyć ôstawić bez kōmyntorza. Tym bardzij, że ślōnskich akcyntōw we Francji latoś niy braknie. Synki ze Ślōnska niy yno majōm szmaki coby grać na Euro piyrsze krzipki, ale już chytajōm za szkryfloki i piszōm historio fusbalu.

Głōwnym bohatyrym szpilu Polsko-Irlandio Pōłnocno bez godki Arek Milik. Fusbalista z Tychōw ôd poczōntku szpilu bōł fest aktywny. Arek w ciyniu zostawiōł w niedziela dobrze uwachowanego przez Irlandczykōw Roberta Lewandowskigo. Lewy bardzij widoczny od Arka bōł yno miyndzy 45. a 46 min. – kej śpiywoł i tańcowoł w paśmie reklam ôd telefōnōw po szampōny. Reszta szpilu noleżała już do młodszego snajpera. Co prowda po dwóch lagach z piyrszej połowy, co nikierzi zdōnżyli już go dobrze spierōnić, ale już jego szlag z 51. minuty załatwiōł mu niy yno plac w hefcie syndzigo, ale tyż w historii polskigo fusbalu. To brama, kero dała Polokōm piyrszo w historii wygrano na Euro.

Trzi punkty Polokōw niy byłyby możliwe, keby niy dwa inksze ślōnski pewniaki w kadrze Nawałki, tōż panowie Piszczek i Glik. Piyrszy ś nich zagroł forgot dobre zawody i natrzaskoł doś trocha kilometrōw. Dyć wiynkszość polskich atakōw cisła gynał prawōm strōnōm, rozfechtowywane przez Piszczka i Błaszczykowskigo. Co do Glika, tyż ciynżko pedzieć jaki złe słowo. Zagroł na swoim wysokim poziōmie, kery jeszcze bardzij blindowoł po ôczach, kej porownało sie go z sztyjc niypewnym drugim sztoperym, Pazdanym.

Eźli telki poczōntek niy wrōży nōm nastympnych powodōw do uciechy? Wczas na prorokowani, ale już ni ma źle. 4 lata tymu na Euro widzielimy 2 bramy Ślōnzokōw. Niy ciynżko zgodnōnć… – Klose a Podolski. Na szczynści do Polokōw Mirek je już na reprezyntacyjnej pyndzyji. Postraszyć bydzie mōg zaś za to Łukasz, kery piyrszy szpil przesiedzioł na ławie, ale jak dostanie szansa to idzie być pewnym, że bydzie sie dzioło. Milik vs Podolski? Radzi ôbejrzelibymy w czwortek telki pojedynek snajperski, pra?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*