Ôstatni sztyry dni szwierćfinałōw prziniōsły kibicōm masa rozmańtej zorty emocji. Zdo sie, że francuski turniej w kōńcu nabroł szwōngu. W sztyrech szpilach ôbejrzelimy 15 bramōw. Do tego trza dociepnōnć dodatkowe atrakcje: dwie dogrywki, dwie serie elwrōw, jedyn kibic-gupielok na murawie i jedyn fusbalista-tancyrz.

Czwortek. W Polsce niy jedyn szykowoł już urlop czy rewiyr na nastympny dziyń. Tak daleko w Euro Poloki na dyć jeszcze nigdy niy doszli. Ôstatni roz w fazie pucharowej byli gynał 30 lot tymu na Mundialu w Meksyku. Polocy już po 100 sekundach szwierćfinałowego szpilu z Portugaliōm fōndli nōm nojwarciejszo brama tego turnieju autorstwa Lewandowskigo. Bez nastympne minuty ciśli Portuglczykōw, przi czym miejscami pokozali kōnsek dobrej „tiki-taki”. Niystety to niy stykło. W elwrach lepsi Portugalczyki, kerzi na tym Euro niy wygrali jeszcze w 90. minutach żodnego szpilu.

Piōntek. Zdałaby sie jako niyspodzianka, pra? No tōż voilà. Walijczyki pokōnujōm Belgōw 3:1. Nastympni faworyci z płaczkami jadōm du dōm.

Sobota. Szpil chyba nojsłabszy, chocioż grały nojbradzij samek utytułowane ekipy. Porzōndne emocje, a mono trzaby było pedzieć masa śmiychu prziniōsły dopiyro elwry. Zawodnicy trefiali w trybuny, tormanōw, abo słupek bramki. Symbolym tej serii ôstoł Simone Zaza i jego szlag „Pōnbōczkowi w ôkno” ôzdobiony jak policzyli nojlepsi polscy szpece 18-kroczkowym tańcym przed balym. W kōńcu po 9-ciu seriach 6:5 wygrywajōm Nimce.

Niedziela. I je sie na co dziwać. W kōńcu ktoś poradziōł naklupać pora bramek. Francuzi wartko skludziyli Islandio na zol. 4:0 do przerwy to niy cufal. Islandczyki pokozali jednak charaktyr. Tryner wartko porobiōł zmiany i postawioł na staro taktyka „wszyjscy do przodku”. Kibice z Islandii z uciechōm klackali nawet po bramie na 5:2.

Z Francji odfurgło już du dōm trzech ślōnskich reprezyntantōw Polski. Ô majstra sztyjc walczy Łukasz Podolski, chocioż na razie zagroł yno 18 minut ze Słowacjōm. Zostowo pedzieć: pacz tam jako!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*