Wydarzyniym ôstatnigo tydnia w Europie bōł bez godki sztart Ligi Majstrōw. No dobra… Mono niy dotyczy to Warszawy. Tamek bezmałaś nikerzi szporowali siyły na Ekstraklasa. W kożdym razie Liga Majstrōw sztartła i to zaro na fol szwōngu. Ôbejrzeli my masa bramōw i co nojważniejsze w szpilach z udziałym ślōnskich fusbalistōw. Piszczek, Milik i Glik złaziyli do szatni fest radzi. Kożdy ś nich napisoł nowy ciekawy kōnsek rozdziału do swojigo życiorysu, abo i nawet cołkij historii tych rozgrywek.

Piyrszy na szpilplac we wtorkowy wieczōr wylecioł Arek Milik. Ważny dō niego dziyń, dyć to debiut w europejskich pucharach w barwach Napoli. Ô trymie ni mōgło być godki. Arek klupie dwie bramy kepkōm, przi czym piyrszo z zorty tych, ô kerych godo sie „bōmbōn”. Ôstatecznie Napoli wygrywo na wyjeździe z Dynamym Kijōw 2:1. Hneda dowiadujymy sie tyż, że UEFA podowo Arka za kandydata do tytułu nojlepszego grocza piyrszej kolejki Ligi Majstrōw.

Udany debiut zaliczōł tyż Kamil Glik. Dō niego środowy szpil z Tottenhamym bōł jednak durś piyrszōm ôkazjōm do posłōchanio hymnu Ligi Majstrōw z perspektywy murawy. Trza pedzieć, scyneria piykno. Wembley, 85 tys. kibicōw… Aż uciecha tyrać za balym. Fusbalista z Jastrzymbio zagroł dobry szpil, a co nojważniejsze jego Monaco wygrało 2:1 i ôd piyrszej kolejki kludzi w tabeli swojij grupy.

Na deser zostowo nōm wystymp Łukasza Piszczka i jego Borussi na ciynżkim terynie w Warszawie. Przi czym ôkreślyni „ciynżki teryn” do serca niych se bierōm raczyj yno kibice przijedni. Fusbaliści BVB ni mieli w środa czasu ani sie do porzōndku spocić. Łukasz razym ze swojōm ekipōm siekli nowy rekord rozgrywek. Jeszcze żodyn w cołkij historii Ligi Majstrōw tak wartko niy dokludziōł do wyniku 3:0. Borussi stykło 17 minut. Wystymp Łukasza na plus, ale tak po prowdzie latoś na rychtyk poważny test w LM jeszcze musi doczkać.

Forgot wymarzōny poczōntek. Eźli niy doczkōmy sie na wiosna trzech Ślōnzokōw w 1/8 finału?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*