Szatan: To ostatni moment, by zagłosować na polskie festiwale!

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , , ,

European Festival Awards to najważniejszy plebiscyt środowiska festiwalowego (zarówno dla organizatorów jak i fanów), który jednocześnie jest podsumowaniem minionego letniego sezonu. Wśród tegorocznych nominowanych są polskie festiwale, w tym kilka perełek ze Śląska. Można im pomóc. Co więcej, to już ostatnia chwila, bo głosowanie trwa tylko do 1 listopada do godziny 11.00

123

Roskilde, Glastonbury, Primavera Sound…a obok nich Przystanek Woodstock, Audioriver, Free Form Festival, czy też „dzieci” Mikołaja Ziółkowskiego z agencji Alter Art czyli Selector Festival, Coke Live Music Festival i słynny Open’er Festival, który dwukrotnie wygrywał już w najważniejszej kategorii „dla najlepszego dużego festiwalu”. Niewykluczone, że niebawem do puli trafi trzecia statuetka, bo Open’er jest jednym z najbardziej lubianych przez europejską publiczność, festiwali.

Ale European Festival Awards 2013  to także wyjątkowy urodzaj nominacji dla imprez, które odbywają się w naszym regionie. Począwszy od festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który  ma szansę na trzecią już statuetkę w kategorii „najlepszy mały festiwal” czy OFF Festivalu, który poznał już smak zwycięstwa w kategorii „najlepszy festiwal średniego rozmiaru”.

Przyjemną niespodzianką jest natomiast nominacja dla Festiwalu Muzycznego imienia Ryśka Riedla. Ile to razy słyszeliśmy komentarze w tylu „impreza się kończy”, czy „w Chorzowie to już nie jest ten festiwal”…. Za każdym razem podziwiałam upór Adama Antosiewicza, organizatora festiwalu w zdobywaniu środków na festiwal i zbieraniu takiego składu artystów, który pogodzi przynajmniej więszość zainteresowanych.

Imponująca frekwencja jaka miała miejsce podczas pierwszego dnia tegorocznego festiwalu im. Ryśka Riedla (zagrał wtedy m.in. Perfect, TSA, Śląska Grupa Bluesowa) pokazała, że dobra intuicja nie opuszcza Antosiewicza. I miejmy nadzieję, nie opuści w następnych latach.
Chorzowska impreza nominowana została w kategorii „najlepszego  małego festiwalu”. Wśród jej konkurentów jest Tauron Nowa Muzyka…

Jak zagłosować? To proste.

Wystarczy wejść na stronę: eu.festivalawards.com, zarejestrować się i oddać głos na swoich faworytów w poszczególnych kategoriach. Każdy, kto zagłosuje, ma szansę przeżyć festiwalowe Lato Marzeń, zdobywając dwa bilety na każdy zwycięski festiwal. A do tego satysfakcję jeśli zwycięży wytypowany wcześniej festiwal.
Ceremonia wręczenia nagród organizatorom zwycięskich festiwali odbędzie się 15 stycznia 2014 roku w czasie festiwalu Eurosonic Noorderslag w Holandii.


Trzymam mocno kciuki na nasze festiwale. Swoje głosy już też oddałam.

A Wy?

 

Komentarze (7):

 1. Pawcio

  Śląsk ma się czym pochwalić. na takie Festiwale jak: Off czy też Tauron publika przybywa z całej Polski, a sami organizatorzy dbają o zaproszenia znanych Gwiazd. Może nie możemy konkurować z Openere’m , ale zaczekajmy na otwarcie – miejmy nadzieję szybkie- naszego stadionu w Chorzowie, a wtedy „Będzie się działo”i będzie zabawa:)

 2. Ola Szatan
  Ola Szatan

  … będzie głośno, będzie radośnie..;)
  oby tylko chorzowski stadion wrócił do gry w najbliższych latach, nim już wszyscy całkiem o nim zapomną…

 3. Pawcio

  I nie zapominajmy jeszcze o nadchodzącym Ars Cameralis 🙂
  Chorzowski straszy, ale już wkrótce będzie prawdziwą wizytówką nie tylko Śląska , ale i całego kraju…i będziemy mieli przepiękne koncerty, bo śląska publika jest najlepsza!!!A przykład? Spodek.Można? można:)

  1. Ola Szatan
   Ola Szatan

   no niestety Spodek lata świetności też ma już za sobą.. gdzie te czasy, gdy grali tu Depeche Mode, Metallica, czy Pearl Jam.. ale wszystko przed nami;)

 4. Ola Szatan
  Ola Szatan

  to póki co polecam Deep Purple (luty) i Australian Pink Floyd Show (maj), bo ci na pewno w przyszłym roku w Spodku zagrają;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*