Plastikowy iPhone, czyli Apple na zakręcie?

Kategorie: Apple, iOS, iPhone

Tagi: , , , , , , ,

Plastikowy, przepraszam, poliwęglanowy iPhone 5C z obudowami w pięciu kolorach, iPhone 5S, między innymi w złotej wersji, czytnik linii papilarnych, wydajny procesor… – o tym wszystkim wiedzieliśmy już wcześniej. Im dłużej trwała konferencja Apple prezentująca nowy iOS7 i dwa iPhone`y, tym wyraźniejsza stawała się świadomość, że nie usłyszymy jobsowego „One more thing”. Bo Apple przestało zaskakiwać. Apple stało się przewidywalne.

Na konferencję w kampusie Apple w Cupertino czekali nie tylko wierni fani iPhone, wciąż bowiem od firmy założonej przez Steve Jobsa oczekujemy tego „czegoś”, iGadżetu łamiącego stereotypy, dokonującego zmian w naszym postrzeganiu technologii. Tymczasem już w zeszłym roku jasne się stało, że prezentacje w wykonaniu Tima Cooka nie elektryzują świata tak, jak to było za czasów Jobsa. Nie tylko dlatego, że obecnemu CEO Apple brakuje charyzmy. Wtorkowa konferencja w Cupertino pokazała bardzo wyraźnie, Apple nie jest już innowacyjne.

Nowy aparat, tryb slow-motion – to już oglądaliśmy u konkurencji. Nokia Lumia 1020, Sony Xperia Z1 czy Samung Galaxy S4 mają to wszystko i jeszcze więcej. Mało tego, tryb spowolnionego i przyspieszonego nagrywania Samsung wprowadził już w zeszłym roku, w Galaxy Note II. Czytnik linii papilarnych (zabezpieczony szafirowym szkłem, co podkreślono na konferencji) nieco ratował sytuację, ale wiedzieliśmy o nim od dawna. Ponadto patent był stosowany już przez innych producentów, m.in. Motorolę. Prezentacja silikonowych nakładek – w różnych kolorach, za jedyne 29 dolarów – na iPhone`a przypomniała mi o nieco innych gadżetach pokazanych przez Samsunga na targach IFA w Berlinie, czyli m.in. o Galaxy Gear, smartwatchu współpracującym z Galaxy Note 3.

Plastikowy iPhone ma pomóc Apple odzyskać nieco rynku straconego na rzecz producentów smartfonów i tabletów z Androidem, przede wszystkim Samsunga. Czy to się uda? Tego nie wiem. Wiem za to, że Apple znów nie pokazało nowego produktu…

Zdjęcie: cnet.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*