20131011_111800 (1024x768)

Nareszcie. Po tygodniu oczekiwania otrzymałem kod i stałem się częścią zamkniętych beta testów jednego z najciekawszych ostatnio projektów związanych z Androidem. Aplikację Themer stworzyli programiści z MyColorScreen.

Lubię Androida, bo to system otwarty – można go dopasować do siebie, także pod względem wizualnym. Znudziła się nakładka producenta? Nie ma sprawy. W Google Play darmowych i płatnych launcherów jest mnóstwo. Można zmieniać wygląd ikon, funkcjonalność „szuflady” aplikacji i wiele innych rzeczy. Jest to jednak często czasochłonne – instalowanie kolejnych elementów, dobieranie odpowiednich kolorów, „układanie” ikon na ekranie głównym… Teraz jednak wygląd smartfonu z Androidem zmienić można jednym kliknięciem – za sprawą aplikacji Themer, która powstała dzięki MyColorScreen. Themer – krótko mówiąc – to nakładka na system, z wieloma tematami do wyboru.

Ekipa MyColorScreen tak opowiada o swoim projekcie:

Na MyColorScreen byliśmy częścią „Android theming” od wielu lat i jednocześnie wielkimi fanami wszystkich aplikacji, narzędzi, widgetów i launcherów, dzięki którym Android jest taki niesamowity. Oczekujemy nieuchronnych porównań do niektórych z nich, ale tak naprawdę mamy nadzieję Themer jest po prostu inny. Naszym celem było stworzenie aplikacji łatwiejszej i bardziej dopracowanej, zarówno dla użytkowników końcowych, jak i projektantów.

Wyjaśnić warto: internetowa strona MyColorScreen jest często odwiedzana przez użytkowników urządzeń z systemem Google. I nic dziwnego. Są tam widżety, ikony i tapety będące dowodem na to, jak kreatywna jest społeczność Androida. 

Zainteresowanie aplikacją jest bardzo duże. Kiedy tydzień temu zgłosiłem się do programu beta testów, system poinformował mnie, że przede mną na kod aktywacyjny czeka niemal 12 tys. osób. Odczekałem więc swoje w „kolejce” – twórcy aplikacji chcą uniknąć przeciążenia serwerów – ale było warto. Widać, że Themer jest jeszcze pełen drobnych błędów, ale już jest funkcjonalny, a tematy wyglądają po prostu świetnie.

W mailu z kodem aktywacyjnym ekipa MyColorScreen dodaje:

Na razie Themer jest dostępny dla systemu Android 4.1+. Aplikacja działa na większości, ale nie wszystkich urządzeniach – wszystko zależy od rozdzielczości ekranu. Obecnie mamy około 50 dostępnych tematów (dostępne bezpośrednio w aplikacji), nowe dodawane są codziennie.

Zabieram się więc za testy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*