20131017_191006 (1024x768)

Joaquim Verges, twórca Falcona Pro – świetnego klienta Twittera, pracuje nad kolejnymi aplikacjami dla systemu Android. Jedną z nich jest Flyne, The Offline Reader. Jak w skrócie wyjaśnia Verges, to jedyna aplikacja umożliwiająca przeglądanie w pełnym trybie offline ulubionych kanałów z Twittera. Dodam od razu – Flyne, choć jest dopiero w fazie beta, potrafi dużo więcej.

Flyne, to czytnik wiadomości przypominający cyfrowy magazyn; coś w rodzaju Flipboarda lub znanego z HTC One BlinkFeeda. Największym atutem aplikacji Vergesa jest to, że działa w trybie offline i nie zużywa dużej ilości danych z naszego pakietu internetowego (dane ściągane są z serwera dedykowanego).

Jak personalizujemy kanały? Po pierwsze możemy mieć dostęp do naszego twitterowego timeline (to opcja płatna, ok. 6 zł). Po drugie możemy wybierać między popularnymi kanałami, które podsunął deweloper – to opcja darmowa. Są wśród nich między innymi: Android, Architektura, Gry, Muzyka, Ludzie, Fotografia, Sport, Technologia czy Informacje ze świata. I jest jeszcze coś. Wkrótce dzięki Flyne będziemy mogli uzyskać dostęp do usługi Feedly, która przejęła po zamkniętym Google Reader rolę czytnika RSS. W efekcie możemy mieć wszystkie ulubione kanały w jednej aplikacji. Nieźle.

Informacje z Flyne możemy udostępniać wszelkimi dostępnymi w urządzeniu sposobami (np. maile, wirtualne dyski, sieci społecznościowe, blogi, komunikatory czy aplikacje do tworzenia notatek). Można też wybrać po prostu opcję „saved” i mieć dostęp do zachowanej treści bezpośrednio z odpowiedniej zakładki w aplikacji.

Na razie aplikacja jest w fazie beta. By uzyskać dostęp do Flyne w roli beta-testera musimy otrzymać zaproszenie do prywatnej społeczności w Google+, a wcześniej zarejestrować się pod tym adresem: http://get.flyneapp.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*