20131113_003953 (1024x768)

Świetna wiadomość dla posiadaczy starszych, nie aktualizowanych już przez producentów urządzeń z Androidem – w Google Play pojawił się CyanogenMod Installer. Teraz zainstalowanie modyfikowanego oprogramowania na smartfonie nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników stało się wyjątkowo łatwe.

Installer współpracuje z oprogramowaniem na PC (lub Mac OS), sam proces instalacji nie jest trudny. Androidowa aplikacja poinformuje nas, kiedy należy podłączyć smartfona do komputera, poda też adres strony, z której należy ściągnąć CMInstaller. Po zainstalowaniu w komputerze oprogramowania wystarczy wcisnąć przycisk start. Pamiętajmy, żeby wcześniej skopiować ważne dla nas pliki, ponieważ cała zawartość urządzenia będzie usunięta i wgrane zostanie nowe oprogramowanie, czyli zmodyfikowany przez ekipę CyanogenModa czysty Android.

CMinstaller obr

Pod tym adresem jest tymczasowa lista wspieranych urządzeń (będzie ona z czasem powiększana):

http://wiki.cyanogenmod.org/w/CyanogenMod_Installer#Supported_Devices

Warto tam zajrzeć także ze względu na krótką instrukcję, z której dowiemy się m.in., że CyanogenMod Installer sam odblokuje bootloadera w naszym smartfonie oraz otrzymamy kilka ważnych informacji (przypomnienie o backupie, naładowaniu baterii, porady dotyczące kabla USB oraz o tym, żeby nie ruszać urządzenia podczas instalacji). Jest też przypomnienie o utracie gwarancji.

20131113_004028 (1024x768)

Po co nam CyanogenMod? Jeśli mamy urządzenie ze starą wersją Androida, to dzięki CM będziemy mogli zainstalować najnowsze oprogramowanie, przystosowane do naszego smartfona. Przeskok z Gingerbreada czy Ice Cream Sandwich na Jelly Bean oznacza naprawdę dużą różnicę.

Pod tym linkiem znajdziecie tekst o CyanogenModzie i jego twórcy, Steve Kondiku:

http://blogi.dziennikzachodni.pl/technoblogia/2013/09/23/cyanogenmod-rewolucja-ktora-obali-systemy/

 

Komentarze (4):

 1. Avatar
  maRk

  4.4 wgralem na N4 i N7. Lepiej to chodzi niz iOS 7.0.4 Na iPad mini. Poprawili błędy z 4.3 i jakiś taki lżejszy jest. CM musi się mocno postarać.

   1. Avatar
    maRk

    Prawdę mówiąc to wyłączyłem. W PL raczej głównie pogodę pokazuje. Postarali się, coraz lepszy jest android. Pomyśleć, że kilka lat iPhone używałem :O

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*