20131122_120318 (1024x768)

Dziś mój Nexus 7 otrzymał najnowszego Androida 4.4 KitKat. Nowe oprogramowanie uczyniło tablet wydajniejszym i znów widać wyraźnie, jak system Google wyraźnie zmienia się na lepsze z każdą dużą aktualizacją.

Aktualizacja nie trwała długo, bo ok. 10 minut. Na ekranie blokady i startowym powitał mnie nowy zegar. Nie jest zły, chociaż wolałem stary, ten z pogrubionymi godzinami. Są też inne, chyba lepsze dźwięki systemu, pojawiła się ponadto szarość, która zastąpiła kolor niebieski – nie tylko w pasku stanu i powiadomień, ale także w klawiaturze i słownikowych podpowiedziach oraz oczywiście w systemie/ustawieniach.

20131122_120210 (1024x768)

Google Now, podobnie jak Hanguots, zostało zaktualizowane już wcześniej, stając się nieco bardziej użyteczne w naszym kraju (pojawiają się m.in. aktualizacje stron, które ostatnio przeglądaliśmy w internecie), wśród aplikacji pojawiła się ikonka Gry Play, zaś największe wizualne zmiany dotknęły skrzynkę mejlową, która teraz przypomina Gmaila. No nie wiem…

Google dodało między innymi natywną opcję drukowania – po instalacji Androida 4.4 i ponownym uruchomieniu urządzenia pojawiła się opcja aktualizacji pluginu HP Print Service. Teraz można drukować materiały z dysku, przeglądarki czy galerii. W ustawieniach drukowania są dwie opcje: Cloud Print oraz Moduł dodatkowy HP Print Service.

Zmian jest więcej, ale co najważniejsze, tablet działa teraz wyraźnie szybciej, płynniej.

Komentarze (6):

 1. Avatar
  Adam

  Mój Nexus 7 3G (2012) nie działał jakoś płynniej po aktualizacji do 4.4. Liczyłem na znaczne przyśpieszenie, a lagował jak w 4.3. Postanowiłem, po raz pierwszy, dokonać resetu. Po resecie również potrafi lagować, zatem nie jestem zbytnio zadowolony. Widocznie Tegra 3 i 1 GB RAM i niezliczone optymalizacje Androida niewiele dają. Szkoda.

   1. Avatar
    Adam

    Pootwierałem sporo aplikacji, tak aby załadować RAM wszystkim, co się da. Próbowałem następnie zacząć przełączać się pomiędzy tymi wszystkimi aplikacjami i lagi dalej są widoczne. Może nie aż taki drastyczne jak w starszej wersji Androida, ale dalej są. Liczyłem, że KitKat da mocnego kopa temu tabletowi, ale tak nie jest. Widocznie trzeba poczekać na kolejną wersję? 😉

     1. Avatar
      Adam

      No a mi laguje. Nie mam pojęcia, ale na moje oko, po dzisiejszym swoim pierwszym resecie, tablet powinien chodzić super płynnie. Wiem, że ta wersja miała teoretycznie na low-endach działać dobrze, ale u mnie tak jakoś nie jest. Nie znam też kalendarza wydań nowych wersji, ale mam nadzieję, że nowe wersje będą pojawiać się częściej i Nexus 7 3G (2012) otrzyma kolejne aktualizacje. Podsumowując: rozczarowałem się, ale mam nadzieję, na kolejne poprawki – zwłaszcza dot ART (http://www.dobreprogramy.pl/Google-testuje-nastepce-Dalvika-z-ARTem-Android-bedzie-dwukrotnie-szybszy,News,49129.html)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*