cid_cyanogenmod_by_dragonkhan9-d55k3va

Na blogu CyanogenMod pojawiła się informacja, że aplikacja Installer została usunięta z Google Play. Po wymianie informacji ekipy CM z zespołem pomocy technicznej sklepu okazało się, że CyanogenMod Installer narusza warunki deweloperskie Google Play.

Poradzili nam, abyśmy dobrowolnie usunęli aplikację, lub będzie ona usunięta. Spełniliśmy ich życzenia i czekamy na korzystne rozwiązanie sprawy” – czytamy wyjaśnienia ekipy CM.

W czym leży problem? Okazuje się, że aplikacja sama w sobie nie jest szkodliwa, ale narusza warunki korzystania z usługi zachęcając niejako użytkowników, aby zrezygnowali z gwarancji na swój sprzęt, bo instalacja nieautoryzowanego przez producenta oprogramowania jest równoznaczna właśnie z utratą gwarancji.

Widzieliśmy setki tysięcy aplikacji, potwierdzających zapotrzebowanie większego wyboru, wiemy też, że istnieje potrzeba alternatywnego doświadczenia korzystania z Androida. Będziemy nadal udostępniać i wspierać proces instalacji za pośrednictwem naszych usług hostingowych” – zapewnia ekipa CM.

Ludzie z CyanogenModa podkreślają fakt, że system Android umożliwia instalację aplikacji z „nieznanych źródeł”, i że będą nadal udostępniać Installera, tyle że już poza Google Play. Na blogu podali już zresztą adres strony, na której można znaleźć aplikację. Dodatkowo ekipa CM stara się, aby CyanogenMod Installer dostępny był w sklepach Amazonu i Samsunga.

Tu znajdziecie tekst o CyanogenModzie i jego twórcy, Steve Kondiku:

http://blogi.dziennikzachodni.pl/technoblogia/2013/09/23/cyanogenmod-rewolucja-ktora-obali-systemy/ 

A tu informacje na temat CM Installera:

http://blogi.dziennikzachodni.pl/technoblogia/2013/11/13/android-cyanogenmod-installer-juz-w-google-play/.

 

Grafika: androidwaypoint.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*