20131220_135623 (1024x768)

Facebook zaprezentował kolejną ewolucję swojej androidowej nakładki Home, którą wreszcie można polubić, wyciekły screeny Tizena, systemu nad którym pracują Samsung z Intelem, wiemy też już więcej na temat czterech tabletów Samsunga zapowiadanych na pierwszy kwartał przyszłego roku. Będzie też coś o nowym rekordzie iTunes.

Facebook nie zapomniał o swoim pomyśle na system Android, czyli nakładce Home. W nowej wersji, dostępnej już w Google Play, dostajemy nowy homescreen, dużo bardziej stonowany od poprzednich – jest na nim godzina, informacja pogodowa oraz informacja o najświeższym wpisie w serwisie społecznościowym (do wyboru Facebook, Instagram, Tumblr, Pinterest czy Fickr). Przeciągając palcem w dół ekranu po prostu odblokowujemy telefon; przeciągając w prawo możemy przeglądać najnowsze wpisy, zaś przeciągając w lewo – uruchomimy aparat. Z lockscreena mamy też od razu dostęp do ustawień Home.

Serwis SamMobile dotarł do kolejnych informacji o tabletach Samsunga, zapowiadanych na Q1 2014 r. Wiadomo już, że chodzi o Galaxy Tab Pro o przekątnej ekranu 8.4 cala (SM-T320/T325), Galaxy Tab Pro – 10.1 (SM-T520/T525), Galaxy Note Pro – 12.2 (SM-P900/P905) i Galaxy Tab 3 Lite (SM-T110/T111). Tab 3 Lite będzie miał 7-calowy ekran, z kolei o 12,2-calowym Note Pro mówi się, że będzie mógł zastąpić laptop. Wszystkie tablety otrzymają moduły Wi-Fi i LTE z wyjątkiem najtańszego Taba 3 Lite (3G). Taby Pro 8,4 i 10,1 będą miały 16 GB wbudowanej pamięci, Note Pro – 32 GB.

Tizen

Tizen 2.1. droid-life.com

Znów coś o Samsungu, tyle tylko, że w kontekście nowego systemu, nad którym Koreańczycy pracują wspólnie z Intelem. Nowe urządzenia z systemem Tizen powinny trafić na rynek w przyszłym roku, tymczasem już teraz do sieci wyciekły screeny z wersji OS oznaczonej jako 2.1. Widać wiele inspiracji nakładką TouchWiz, którą Samsung stosuje w urządzeniach z Androidem, wygląda więc na to, że i Tizen stanie się dość kolorowy…

Twórcy Press, androidowego czytnika RSS (dziś korzystającego z chmury Feedly), zaktualizowali swoją aplikację. To, jak sami chwalą się w changelogu. „Huge update”. Pojawiły się nowe gesty (oznaczające artykuł jako przeczytany, czy też pozwalajaće na zapisanie go), nowe motywy – lepsze „jasny” i „ciemny”, który w przypadku ekranów AMOLED zmniejsza zużycie baterii, lepsze jest też skalowanie czcionki no i pojawił się język polski.

Jak informuje Apple, „Beyonce” jest najszybciej sprzedającym się albumem w historii iTunes Store. W ciągu pierwszych trzech dni na całym świecie kupiono go aż 828 773 razy (w samych tylko Stanach Zjednoczonych 617 213 razy), co jest nowym rekordem sprzedaży w USA w pierwszym tygodniu. Album stał się numerem jeden w 104 krajach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*