S

Po niedawnej aktualizacji aplikacji Carbon for Twitter, tym razem update do wersji 2.1 otrzymał inny klient Twittera, Falcon Pro. Jego twórca, Joaquim Vergès, po dokonanych zmianach teraz zapowiada także odświeżenie interfejsu.

Falcon Pro to moja ulubiona aplikacja do obsługi Twittera. Korzystam z niej od dawna – od czasów, kiedy była jedynie widżetem na pulpit androidowych urządzeń. Z czasem Falcon stał się prawdziwym kombajnem – z wewnętrzną przeglądarką, odtwarzaczem wideo i wieloma funkcjami ułatwiającymi tweetowanie. Od kilku miesięcy aplikacja nie była jednak aktualizowana. Vergès stworzył w tym czasie agregatora treści Flyne (korzystającego m.in. z chmury Feedly, można w nim przeglądać także twitterowy timeline), a Falcon – nieprzystosowany do Androida w wersji 4.3 i 4.4 – pracował już dość ociężale.

S

5 stycznia pojawiła się wreszcie aktualizacja. Najważniejszą nowością jest możliwość włączenia streamingu (real time with interactions) – powiadomienia o wszystkich interakcjach otrzymywać będziemy w czasie rzeczywistym. Oczywiście korzystanie z tej opcji oznacza większe zużycie baterii. Pojawił się też nowy ekran „Stats” wyświetlający nasze statystyki (retweety, ulubione), tweety pokazują szczegółową liczbę „ulubionych”, jest większy podgląd obrazu, szczegółowy widok rozmów. Aplikacja już nie freezuje na najnowszych wersjach systemu, poprawione zostały błędy i ogólna wydajność.

Nowa wersja Falcona Pro została wysłana do Google Play. Ci, którzy zdążyli aplikację kupić zanim wykorzystany został limit tokenów (znów: ograniczenia Twittera) będą mogli ją zaktualizować. Pozostali mogą pobrać aplikację ze strony http://getfalcon.pro/

Więcej o Falconie Pro i o tym, jak uruchomić nieautoryzowaną wcześniej aplikację tutaj:  http://blogi.dziennikzachodni.pl/technoblogia/2013/07/09/falcon-pro-czyli-ofiara-twittera/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*