Samsung i Google: patentowe porozumienie

Kategorie: Android, Google, informacje, Samsung

Tagi: , , , ,

GS

Wydarzeniem weekendu było ogłoszenie – w niedzielę wieczorem –  porozumienia, które zawarte zostało przez Google i Samsunga. Porozumienie dotyczy wszystkich patentów należących m.in.  do twórców Androida i jego największego OEM. Cross-licensing agreement obowiązywać będzie przez dziesięć lat.

Umowa obejmuje obecne patenty oraz wszystkie te, które zatwierdzone zostaną  w ciągu najbliższej dekady. – Dzięki współpracy takiej jak ta, firmy mogą ograniczyć patentowe spory i skupić się na innowacyjności – podkreślił Allen M. Lo, zastępca głównego radcy prawnego ds. patentów i sporów patentowych w Google Inc.

Wprawdzie pojawiają się już opinie, że obie wielkie marki stanowią dla siebie zagrożenie, ale jednocześnie potrzebują silnej współpracy. Samsung jest przecież największym producentem smartfonów z Androidem, z drugiej zaś Koreańczycy woleliby z pewnością uniknąć sporów patentowych podobnych do tych, które toczą z Apple. Cross-licensing agreement to również dowód na to, że Google potrzebuje nowych patentów – zakup Motoroli Mobile za 12,5 mld dolarów nie rozwiązał najwyraźniej wszystkich problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*