MPA

Mobilna fotografia staje coraz popularniejsza, zaawansowana technicznie oraz jakościowo. I to do tego stopnia, że wyszła już dawno poza ograniczenia społecznościowych portali. Poziom mobilnej fotografii jest tak wysoki, że organizowane są już międzynarodowe konkursy, w których sukcesy odnoszą także Polacy. Najważniejszy z nich to Mobile Photography Awards.

MPA to najbardziej prestiżowy konkurs mobilnej fotografii, który organizowany jest od trzech lat. Jurorzy przyznają wyróżnienia w różnych kategoriach (Architecture/Design, Black and White, Digital Fine Art, Food and Beverage/Lifestyle, Landscapes, Nature and Wildlife, Macro by Olloclip, People, Performing Arts, Photo Journalism, Portraits, The Darkness, Travel by Trover, Still Life, Self-Portraits, Street Photography, Transportation, Waterscapes, VisualFX). I tu ciekawostka: niedawno pojawił się nowy konkurs, Android Photography Awards, będący niejako odpowiedzią na pojawiające się na rynku kompakty z systemem Google.

APA

Do tegorocznej edycji MPA wpłynęły zgłoszenia z niemal 60 krajów. Kilkunastoosobowe jury składające się z uznanych za oceanem fotografów, dziennikarzy, twórców i krytyków sztuki oceniało nadesłane fotografie pod kątem m.in. innowacyjności, kreatywności oraz walorów artystycznych. Pula nagród wynosiła ponad 60 tys. dolarów. Fotografie zwycięzców poszczególnych kategorii były dotychczas wystawiane w galeriach Nowego Jorku, Los Angeles, San Francisco, Toronto oraz Melbourne.

W konkursie Mobile Photography Awards 2013 wyróżnionych zostało aż siedmiu Polaków. Czterech z nich – Michał Koralewski, Rafał Piotrzkowski, Wojciech Papaj oraz Kamil Kawczyński – reprezentuje grupę entuzjastów fotografii mobilnej Mobilni. We wszystkich kategoriach MPA 2013, Polakom udało się zdobyć aż 18 wyróżnień oraz jedno drugie miejsce. Michał Koralewski został wyróżniony w kategorii Architecture/Design, Wojciech Papaj za zdjęcie w kategorii Digital Fine Art oraz Rafał Piotrzkowski za zdjęcie w kategorii Photo Journalism. Wyróżnienia otrzymał także Kamil Kawczyński – pierwsze w kategorii Food and Beverage/Lifestyle, drugie w kategorii Macro by Olloclip.

Kamil Kawczyński_Food&Beverage&Lifestyle

Fotografia Kamila Kawczyńskiego (wyróżnienie w kat. Food and Beverage/Lifestyle)

Z pozostałych Polaków biorących udział w konkursie wyróżniono zdjęcia, których autorami są Przemysław Fall, w dwóch kategoriach: Architecture/Design oraz Macro by Olloclip, a także Adam Oczkoś w kategoriach Architecture/Design i Black and White. Rekordzistą jest Patryk Pat Kuleta, który zajął drugie miejsce w kategorii Black and White oraz otrzymał osiem wyróżnień w kilku kategoriach (Digital Fine Art, Landscape, Self-Portrait, Transportation, Food and Beverage/Lifestyle).

Niezwykłe zdjęcia zrobione smartfonami możecie oglądać na oficjalnej stronie Mobile Photography Awards: http://mobilephotoawards.com/

Komentarze (1):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*