Satya Nadella nowym CEO Microsoftu

Kategorie: CEO, Microsoft, Satya Nadella

Tagi: , , , , ,

satya-nadella-microsoft

Po zeszłorocznej decyzji Steve Ballmera o wycofaniu się na emeryturę, po miesiącach oczekiwania i przeróżnych spekulacjach poznaliśmy wreszcie nazwisko nowego dyrektora generalnego Microsoftu. To 47-letni Satya Nadella.

Nadella urodził się w Hajdarabadzie, w południowych Indiach, skończył uniwersytet Manipal (absolwent inżynierii elektrycznej), a naukę kontynuował w Stanach Zjednoczonych – w Milwaukee i Chicago. Ma stopnie doktorskie z informatyki i biznesu. Pracował w Sun Microsystems, zaś do Microsoftu dołączył w 1992 roku. Ostatnio zajmował się chmurą obliczeniową i biznesowymi platformami Microsoftu.

W ciągu ostatnich miesięcy pojawiło się wiele spekulacji związanych z nazwiskiem nowego CEO (Chief Executive Officer) firmy z Redmond. Wśród kandydatów wymieniano między innymi Alana Mulally`ego (szef Forda) czy ostatnio Sundara Pichaia (wiceprezes Google). Dziś mówi się już jednak tylko o tym, że Nadella był „nieuniknionym wyborem”. Zwłaszcza że nowy CEO Microsoftu cieszy się dużym szacunkiem również poza firmą, a do tego jest „utalentowany technicznie”.

Czego możemy spodziewać się po nowym szefie jednej z największych firm świata? Część analityków uważa, że pora na odważne ruchy: czy jednak Nadella może zerwać ze strategią Microsoftu pobierania drogich opłat licencyjnych za oprogramowanie?

Zdjęcie: techspot.com 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*