Tim Cook: Apple pracuje nad „wielkimi rzeczami”

Kategorie: Apple, iPhone, Smartfony

Tagi: , , , , , ,

tim-cook 

Miniony rok był dla wielu fanów Apple sporym rozczarowaniem. Być może jednak nadchodzące miesiące im to wynagrodzą. W niedawnym wywiadzie dla Wall Street Journal CEO firmy z Cupertino, Tim Cook przyznał bowiem, że firma z Cupertino planuje „naprawdę wielkie rzeczy”.

Rok 2013 był dowodem na to, że Apple traci zdobyty za czasów Steve Jobsa teren. Firma nie pokazała żadnego nowego produktu, podczas prezentacji iPhone 5S i 5C po prostu wiało nudą (zresztą 5C okazał się niewypałem) i choć kolejny produkt, iPad Air, znów wywołał spore zainteresowanie, to wydaje się, że androidowa konkurencja dziś ściga się już tylko sama ze sobą. Apple nie odpowiedziało na smartwatche Sony i Samsunga, nie ma także reakcji na nowość LG – Life Band, czyli opaskę na rękę dla aktywnych, choć w sieci aż roi się od renderów iWatch`y przygotowanych przez fanów Apple z utęsknieniem czekających na nowe gadżety.

Czy rok 2014 zmieni sytuację Apple? Być może. Tim Cook w wywiadzie dla WSJ twierdzi, że firma z Cupertino planuje „really great stuff”. Oczywiście natychmiast pojawiło się uzasadnione podejrzenie o nową kategorię produktów. I szybko padła odpowiedź. Tim Cook: – Pojawią się nowe kategorie. Nie jesteśmy jeszcze gotowi o tym rozmawiać, ale pracujemy nad naprawdę wspaniałymi rzeczami – stwierdził. To może działać na wyobraźnię, prawda? A duże ekrany w iPhone`ach?  – Wydaje się, że konsumenci chcą większych ekranów – przyznał CEO Apple. Jednocześnie zaznaczył, że firma nie przekroczy tej granicy, o ile technologia nie będzie całkowicie gotowa. Bo duży ekran to nie tylko rozmiar, ale także „rozdzielczość, kontrast i niezawodność”.

Być może nowe iPhone`y, z ekranami o przekątnej powyżej 4,5 cala, pojawią się jeszcze w tym roku…

Twitter: @G_Lisiecki

Fot. businessinsider.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*