GMA

HTC przerwało dwuletnią dominację Samsunga: smartfonem roku 2013 według GSM Association został HTC One. Tradycyjnie już wybór ogłoszony został podczas Mobile World Congress w Barcelonie.

GSM Association organizuje Mobile World Congress, a wraz z nim Global Mobile Awards – w tym roku mieliśmy już 19. edycję GMA. Mobilne urządzenia ocenia 175 niezależnych analityków, dziennikarzy, naukowców i ekspertów.

Tym razem największym wygranym Global Mobile Awards było HTC. Tak prestiżowe wyróżnienie to bez dwóch zdań wielki sukces tajwańskiego producenta, zwłaszcza że w zeszłym roku konkurencja była bardzo mocna: Sony Xperia Z1, LG G2 i Samsung Galaxy S4. Nic więc dziwnego, że wybór już dawno nie wydawał się tak trudny. Dodatkowo tajwański producent przerwał dwuletnią dominację Samsunga – przypomnę tylko, że najlepszym smartfonem roku 2011 GSMA uznało Galaxy S II, a roku 2012 – Galaxy S III.

htc-one-silver-product-detail-360-01

W uzasadnieniu decyzji możemy m.in. przeczytać: „HTC One okazał się jednym z najbardziej zaawansowanych smartfonów w 2013 roku. Jego świetny design i doskonały interfejs użytkownika nadal wyróżniają się na tle konkurencji.” Dodać warto, że już 25 marca w Londynie i w Nowym Jorku HTC pokaże oficjalnie następcę HTC One.

Swoje wielkie chwile podczas MWC w Barcelonie miało także LG. Koreańczycy zostali uznani przez GSMA za producenta najbardziej innowacyjnego urządzenia roku 2013, czyli G2: przyciski głośności z tyłu obudowy okazały się nie tylko nowością na mobilnym rynku, ale co ważne – spisują się bardzo dobrze. „LG pręży technologiczne muskuły” – na wpół żartobliwie uzasadniono wybór.

Nokia Lumia 520 to zwycięzca w kategorii tanich smartfonów (kategoria do 150 dolarów), natomiast tabletem roku 2013 został iPad Air – doceniono przede wszystkim wydajność i cały „ekosystem” Apple z wielkim wyborem aplikacji.

Te najważniejsze wyróżnienia GSM Association wskazują jeszcze ważną rzecz: rynek wydaje się być już „zmęczony” smartfonami Samsunga, co potwierdziło zresztą również bardzo chłodne przyjęcie zaprezentowanej właśnie podczas MWC piątej generacji Galaxy S. Rok temu Samsung wygrał w Barcelonie niemal wszystko, co było do wygrania, teraz pozostał bez wyróżnień…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*