S

Google wreszcie udostępniło znany z Nexusa 5 launcher również dla innych urządzeń. W sklepie Play pojawił się bowiem oficjalny Launcher Google Now, z którego korzystać mogą posiadacze innych Nexusów oraz smartfonów z serii Google Play Edition.

Przypomnę tylko, że wśród urządzeń GPE są między innymi HTC One, Samsung Galaxy S 4, Sony Xperia Z Ultra czy Moto G. Wymagania: system Android w wersji 4.4.

Zainstalowałem launchera na swoim Nexusie 7 (2012) i… obsługa tabletu stała się nie tylko przyjemniejsza, ale i szybsza. Jak wiemy, Google Now jest teraz na ekranie głównym – „wyciągane” z prawej strony. Wprawdzie nie jest w naszym kraju tak przydatne, jak za oceanem, jednak i tak z niego często korzystam – informuje mnie, jaka jest pogoda, czy pojawiły się nowe treści na stronach, które często odwiedzam, albo co grają w pobliskim kinie.

Launcher oznacza także szybsze wyszukiwanie; po kliknięciu w pole wyszukiwania można od razu wpisać szukane hasło, a także większy obszar wyświetlania – pasek stanu i nawigacji są teraz przezroczyste, więc tapeta wypełnia cały ekran, widać ją także w szufladzie aplikacji, gdzie do tej pory miałem czarne tło. A skoro o tapetach mowa: launcher udostępnia tapety znane z Nexusa 5. Po dłuższym dotknięciu ekranu pojawia się menu z tapetami, widżetami oraz ustawieniami – opcja dużo bardziej intuicyjna od domyślnej stosowanej w Nexusie 7 (2012).

Oficjalnie dla USA, Wielkiej Brytanii i Kanady jest jeszcze opcja głosowa: wystarczy powiedzieć „OK Google” będąc na ekranie głównym, a potem wyszukiwane hasło lub czynność: urządzenie wyśle SMS-a, wyznaczy trasę czy uruchomi odtwarzacz muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*