Nowy sezon Formuły 1 na urządzeniach z Androidem: aplikacja Official F1

Kategorie: Android, Aplikacje, Google Play

Tagi: , , , , , , ,

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dla fanów Formuły 1 w naszym kraju sezon 2014 może kojarzyć się nie tylko z regulaminowymi zmianami dotyczącymi m.in. silników, ale i z faktem, że żadna polska stacja telewizyjna – jak dotąd – nie ma praw do transmisji wyścigów.

Podobno wciąż trwają negocjacje z udziałem Polsatu (właśnie na antenie Polsatu mogliśmy do tej pory oglądać Formułę 1) i firmą MP & Silva, która nabyła prawa do transmisji F1 m.in. w Polsce, Rumunii i Bułgarii do 2019 roku. Czy zakończą się po myśli fanów królowej sportów motorowych? Trudno powiedzieć, sezon jest już się jednak otwarty – zespoły rozpoczęły rywalizację na ulicznym torze Albert Park w Melbourne.

Ci, którzy mają telewizję satelitarną mogą oglądać F1 w RTL (Astra), ale rywalizację możemy też śledzić na naszych urządzeniach z systemem Android. Najlepiej nadaje się do tego oficjalna aplikacja FIA, czyli Official F1. Można ją pobrać z Google Play bezpłatnie. To wersja Lite – podstawowe informacje (newsy, aktualna klasyfikacja i tekstowy komentarz) mamy za darmo, ale aplikację możemy upgrade`ować do wersji premium (ok. 45 zł). Otrzymujemy wówczas m.in. informacje o oponach, prędkościach (a nawet używanych biegach), sytuacji w poszczególnych zakrętach, czasach w sektorach. Możemy posłuchać komentarza i rozmów w zespołach korzystających z radia. Jest oczywiście interaktywna mapa z widokiem toru i poruszających się po nim bolidów, dzięki czemu śledzenie sytuacji w wyścigu jest wyjątkowo proste.

Aplikacja ma tylko jedną wadę – drenuje baterię w szybkim tempie (ekran jest cały czas włączony), dlatego śledząc treningi, kwalifikacje czy wyścig na smartfonie lub tablecie warto mieć pod ręką ładowarkę.

Aktualizacja. Dobre wieści dla kibiców F1. Na stronie polsatsport.pl w piątek, 14 marca, po południu pojawiła się informacja: „Telewizja Polsat kolejny raz zapewni polskim widzom możliwość oglądania najbardziej ekscytujących wyścigów na świecie – już do Grand Prix Australii Formuła 1 ponownie zagości w kanałach sportowych Telewizji Polsat. Zaczynając od Grand Prix Australii rywalizacja królowej sportów samochodowych w sezonie 2014 pokazywana będzie w najpopularniejszych kanałach sportowych w Polsce –  Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra, w tym również w jakości High Definition w Polsacie Sport HD i Polsacie Sport Extra HD”.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*